Wczesnym wieczorem, wygrana z Rakowem! – Konferencja prasowa po meczu Ruch – Raków (1-0)

Niebiescy na inaugurację 13 kolejki wygrali swój mecz z Rakowem Częstochowa 1-0. Jedyną bramkę strzelił Bojan Marković. Mamy dla Was pomeczową konferencję prasową:

Marek Papszun (Raków Częstochowa): “Gratuluję gospodarzom zwycięstwa, choć uważam, że nie byli dzisiaj drużyną lepszą i moje zdanie jest takie, że nie mieliśmy prawa tego meczu przegrać biorąc pod uwagę sam przebieg meczu i nasze sytuacje. Trzeba strzelać, o wyniku zdecydował stały fragment gry, nasz błąd w ustawieniu. To była podwójna sytuacja, a my dalej nie wyciągnęliśmy wniosków, dalej było trochę beztroski w naszym polu karnym. Z drugiej strony nasz bramka nieuznana, muszę zobaczyć powtórkę, ale my w sumie mieliśmy do przerwy trzy sytuacje, żeby strzelić bramki i tego meczu co najmniej nie przegrać.

Chcieliśmy dzisiaj mecz wygrać jak każdy, a ten wyjątkowo chcieliśmy zagrać dla naszego ciężko kontuzjowanego kolegi – Łukasza Duriszki który będzie operowany niebawem.

Jeżeli chodzi o przebieg spotkania to uważam, że było to dobre widowisko, gospodarze to drużyna która zdecydowanie lepiej się prezentuje niż wskazuje na to miejsce w tabeli. Przed meczem wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz i może nie był aż tak trudny, ale niestety dla nas przegrany. Mimo wszystko jestem zadowolony z postawy zawodników i oczekuję “wkurzenia” we środę i zwycięstwa z Podbeskidziem”.

Juan Ramon Rocha (Ruch Chorzów): “Tak jak po poprzednim meczu powiem, że wygraliśmy z drużyną, która zaprezentowała się bardzo dobrze. Mimo ostatnich zwycięstw, nadal znajdujemy się w tabeli na ostatnim meczu i my cały czas czujemy tą presję i ciężko czasami od zawodników oczekiwać lepszej gry.

Zdaję sobie sprawę, że w pierwszej połowie mieliśmy trochę szczęścia i to szczęście jest nam czasami potrzebne jednak w szatni powiedziałem chłopakom, że nie możemy oczekiwać, że to szczęście zawsze się będzie do nas uśmiechało.

W drugiej połowie gra się wyrównała, wszedł Zawal który wyrównał przewagę w środku pola. Od tego momentu Walski i Urbańczyk mogli wyżej zaatakować pressingiem.
Skończył się mecz i jesteśmy zadowoleni z wyniku i już patrzymy na kolejny mecz bo trzeba z meczu na mecz poprawiać swoją grę.

Fajna jest ta atmosfera po zakończonych, wygranych meczach. Czuć, że kibice są blisko drużyny, a to daje nam wiarę, że z meczu na mecz możemy być jeszcze lepsi i wygrywać z każdym przeciwnikiem.
Co do zmiany Zawala na Balickiego to nie była ona spowodowana kontuzją, a założeniami taktycznymi.

Mam duże doświadczenie i utrudnieniem jest brak możliwości przekazywania informacji bezpośrednio piłkarzom. Na pierwszym spotkaniu powiedziałem im jednak, że bardzo ważną sprawą jest psychika każdego – nie tylko zawodnika – ale i człowieka. Kiedy przychodziłem do klubu, ten był jeszcze na minusie i bardzo dużo pracowałem, żeby ta psychika zawodników się zmieniła”.