105 Wielkie Derby Śląska już w niedzielę! – Zapowiedź

Już w niedzielę – 21 lutego będziemy świadkami 105 Wielkich Derbów Śląska, a my zapraszamy do lektury krótkiej zapowiedzi.

Mecze tego rodzaju nigdy nie należą do łatwych i sam wynik zawsze pozostaje niewiadomą aż do zakończenia spotkania. W historii bywały takie pojedynki, gdzie to Niebiescy panowali na boisku, ale schodzili pokonani i odwrotnie, jak chociażby ostatni pojedynek przy Cichej 6, kiedy to Górnik zdawał się przeważać, a to my wygraliśmy po bramce Pawła Oleksego 1-0.

Mecze w Zabrzu niejednokrotnie w ostatniej historii pojedynków kończyły się remisami bramkowymi (2-2), a ostatni wygrany mecz przez zabrzan to 2014 rok i gole Nakoulmy i Gwaze (Górnik wygrał 2-0) zaś Niebiescy ostatecznie i tak zajęli 3 miejsce w Ekstraklasie. Sezon później Niebiescy grali o utrzymanie i mecz w Zabrzu zremisowali 2-2 po bramkach Kuświka.

Dzisiaj Ruch Chorzów stawia na bramkostrzelnego Stępińskiego, ale jeśli znowu obrońca zdobędzie decydującego gola to nikt w Chorzowie nie będzie płakał, a dobrze spisujący się Ruch zanotuje ważne trzy punkty.

Dodać też trzeba, że Derby rządzą się swoimi prawami i nie ważna jest obecna dyspozycja poszczególnych graczy czy też zespołu, a sama presja związana z tymi pojedynkami. Trenerzy zgodnie zapowiadają, że mecz może być najcięższy w całym sezonie i nie ma wielkiego znaczenia pozycja w tabeli.

Jutro stadion w Zabrzu po raz pierwszy będzie wypełniony do ostatniego miejsca. Dokładnie 24,5 tys. kibiców ma zasiąść na trybunach, ale wśród nich nie będzie żadnego kibica Ruchu Chorzów (kibice Ruchu nadal bojkotują mecze w Zabrzu), nie zjawi się też żaden przedstawiciel klubu z Chorzowa.

Nosze kybice bydom mogli poczitać ślonsko relacjo ze tego szpilu u nos. Znojdziecie nos tukej: Relacjo Live: Górnik – Ruch sztartujemy łod osiymnostyj!

Przewidywane składy:

Górnik: Janukiewicz – Kosznik, Szewełuchin, Golański, Danch – Gergel, Matuszek, Kwiek, Sobolewski, Madej – Skrzypczak

Ruch: Putnocky – Oleksy, Koj, Grodzicki, Konczkowski – Zieńczuk, Iwański, Lipski, Surma, Mazek – Stępiński


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.