Ekstraraport Życia na Niebiesko – podsumowanie 22 kolejki i nie tylko

Wróciła Ekstraklasa i my zapraszamy na nowy cykl – Podsumowanie Życia na Niebiesko, w którym podsumujemy wydarzenia ligowe dotyczące Ruchu Chorzów oraz naszych rywali.

Po 53 dniach przerwy wróciliśmy na ligowe boiska i co więcej nam dane było rozpocząć Ekstraklasowe zmagania.

22 Kolejka:

Na początek rundy wiosennej przyszło nam grać z Zagłębiem Lubin – klub Piotra Stokowca miał szansę na wyprzedzenie Niebieskich w tabeli, gdyż Komisja ds. Licencji Klubowych utrzymała karę odjęcia nam jednego punktu i od początku meczu starali się narzucić swój styl gry.

Cały mecz w sumie można podzielić na takie dwudziestominutowe części, gdyż to raz atakowali goście, a raz w natarciu byli Niebiescy, chociaż to Miedziowym lepiej wychodziły te ataki, jednak ostatecznie drogi do bramki nie znaleźli.

Po raz kolejny bardzo dobrze w bramce grał Matus Putnocky i to przede wszystkim jego forma przyczyniła się do uratowania punktu, ale nie odbierajmy zasług również obrońcom, w końcu Koj i Grodzicki też odwalili kawał roboty, aby ten punkt w Chorzowie zatrzymać.

Po meczu bardziej zadowolony był Waldemar Fornalik, zaś trener Zagłębia nie ukrywał, że mimo wyraźnej przewagi w takich statystykach jak liczba strzałów czy też posiadanie piłki, mogli ten mecz przegrać, bo w końcu w Chorzowie nikomu nie gra się przyjemnie.

Teraz pora podsumować naszych kibiców – bardzo dobry doping i oczywiście świetny hołd oddany nie dawno zmarłemu śp. „Hermanowi” który to zawsze brał czynny udział w akcjach chorzowskich „Ultrasów”. Świetna oprawa i ciągły doping to oczywiście stały atut naszych kibiców i z ich wsparcia na pewno można być zadowolonym, w końcu „Dumni po zwycięstwie, wierni po porażkach”.

Mecz kolejnego rywala:

Górnik Zabrze nie najlepiej rozpoczął rundę, bo już od 3 minuty przegrywał w Krakowie z miejscową Cracovią. Ostatecznie po słabej grze mecz skończył się wynikiem 3-0 dla Cracovii, a trener Ojrzyński przed meczem był pewny swego i sugerował, że ma przygotowanych kilka wariantów gry.

Bądź co bądź, mecze w tym sezonie przeciwko Cracovii to nie jest łatwa przeprawa, ale postawa piłkarzy Górnika pokazała, że mecz oddali bez większej walki, co może być kluczem do zwycięstwa dla Niebieskich.

Co następne:

W następną niedzielę – 21 lutego o godzinie 18:00 nadejdzie czas kolejnych Wielkich Derbów Śląska, a jak wiadomo, mecze z Górnikiem to nie tylko rywalizacja o ligowe punkty, ale i również o prym na śląsku.

O ile dobrze idzie Niebieskim w takich meczach w Chorzowie, o tyle nie tak dobrze idzie im na wyjazdach. Ostatni mecz wygrany na terenie rywala to 2011 rok (1-2 gole Szyndrowskiego i Piecha), zaś późniejsza historia to na ogół remisy (2) bądź porażki (2).

W niedzielnym meczu wszyscy w Zabrzu liczą na komplet publiczności, a sam klub już sprzedał wszystkie dostępne bilety (24,5 tys.).

Mecz ten mimo dużej różnicy punktowej (10 pkt) oraz odległych od siebie miejsc w tabeli (Ruch 6, Górnik 15) na pewno nie jest łatwy do rozszyfrowania pod względem wyniku, ale na pewno to Niebiescy będą występować w roli faworyta tego spotkania. Z resztą wiadomo, że na te mecze motywuje się każdy ponad normę i dodatkowa presja na pewno im nie straszna.

Inne wieści z klubu:

Ruch Chorzów nadal prowadzi akcję „bilet za 1 zł” dla zaprzyjaźnionych kibicowsko miast i na mecz z Cracovią (2 marca) przygotowano 1920 biletów dla Chełma Śląskiego, Lędzin, Bierunia, Tychów i Zakopanego – bilety już są dostępne w sprzedaży.

Przebywający ostatnio na testach w Chorzowie Słowacki obrońca – David Berezny rozegrał z drużyną rezerw mecz sparingowy z GKS-em Tychy i zakończył już testy jednak zarząd nie wyklucza, że do rozmów na temat transferu wróci jeszcze w tym okienku transferowym.

W tym tygodniu zarząd klubu spotka się na rozmowach z Matusem Putnocky`m, a celem rozmów ma być nowy kontrakt dla bramkarza Niebieskich.

Obrońca Ruchu – Mateusz Cichocki nabawił się kontuzji i nie zagra przez około 3-4 tygodnie.

Prezes Ruchu Chorzów – Dariusz Smagorowicz zapowiedział, że do Zabrza się nie wybiera i tym samym na meczu WDŚ nie będzie delegacji klubu z Cichej 6.


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.