5 wrześniŏ MANIFESTACJŎ!

Ultras Niebiescy

Jutro – 5 wrześniŏ łodbyndzie sie manifestacjŏ we szprawie sztadionu dla Ruchu. Wszistich zapraszŏmy ło 16:00 na skrziżowaniu ulic. Wolności i Chrobrego we Chorzowie, a poniżyj kilka zasad łod Ultras Niebiescy:

„Parę prostych zasad przed jutrzejszą manifestacją, do których każdy bez wyjątku ma się dostosować: 
1) Słuchamy przewodniczących manifestacji, którzy zaczynają oraz kończą manifestacje. 
2) Jesteśmy wkurzeni, ale idziemy manifestować, a nie niszczyć. W związku z tym nie niszczymy nic po drodze, nie wyrywamy znaków na pamiątkę, nie dewastujemy lokalnych sklepów, których właściciele też chcą stadionu tak jak my, nie wyrywamy palm na rynku. 
3) Jeśli Prezydent będzie miał odwagę i wyjdzie z nami rozmawiać to nie rzucamy niczym w niego. Wiadomo, że na świecie są popularne rzuty jajkami czy pomidorami w nielubianych polityków, natomiast to daje pretekst do atakowania zgromadzenia. 
4) Przestrzegamy podstawowych zasad kultury osobistej. 
5) Na manifestacji jest całkowity zakaz picia alkoholu oraz bycia pod jego wpływem. 

Jeśli ktoś się nie dostosuje, będą wyciągnę surowe konsekwencje przez osoby, które będą odpowiedzialne za porządek podczas naszego zgromadzenia i które będą ubrane w jednolite białe koszulki. Ich poleceń również należy słuchać i przestrzegać. 

Zasady trudne, bo jednak jesteśmy niesfornymi kibolami i nie lubimy się niczemu podporządkowywać, ale tym razem idziemy manifestować i walczyć o stadion w sposób kulturalny. Jeżeli będziemy robić głupoty to damy pretekst prezydentowi do rozwiązania manifestacji. A nie po to osoby to brały na swoje barki i nie po to to organizują, żeby szybciej się to zakończyło niż zaczęło. Myślmy o sobie nawzajem, myślmy o Ruchu, myślmy o stadionie! 

WSZYSCY NA MANIFESTACJĘ!”


UN