O sześć punktów z Zawiszą – zapowiedź meczu Ruch Chorzów – Zawisza Bydgoszcz

ruchzawisza

 

Już jutro, czyli 21 marca – w pierwszy dzień wiosny – piłkarze Ruchu Chorzów zagrają z ostatnio dobrze spisującym się bydgoskim Zawiszą. Dla obydwu drużyn nadal każdy mecz jest tym z kategorii „mecz o wszystko”.

Zawisza zdobył w tym roku już 11 punktów, co na tle 10 punktów „Niebieskich” nie jest aż tak dużym dorobkiem, jednak mimo wszystko o punkt są lepsi od chorzowian.

To świadczy o tym, że trener Rumak znalazł już odpowiedni język do porozumiewania się z drużyną, a klub traci do Ruchu siedem „oczek” i na pewno przyjadą mocno zdeterminowani. Zwycięstwa z Lechem Poznań czy z Wisłą w Krakowie na pewno napełniły serca kibiców z Bydgoszczy pozytywną energią.

Ruch Chorzów też jednak wchodzi na dobry tor i pokazuje, że będzie walczył do końca żeby wydrzeć zwycięstwo nawet tym najbardziej zawziętym rywalom, a trener Waldemar Fornalik w swoim składzie ma przede wszystkim obronę która w końcu zaczyna prawidłowo funkcjonować.

Jesienią w Bydgoszczy padł remis 1-1. Gole strzelali Alvarinho dla Zawiszy oraz Filip Starzyński dla „Niebieskich” z rzutu karnego. Tamten mecz sędziował pan Paweł Gil i ten jutrzejszy również on poprowadzi. Co ciekawe, Zawisza wystosował oficjalne pismo do PZPN-u z prośbą o zmianę sędziego, gdyż ich zdaniem ten sędzia skrzywdził klub w Bydgoszczy i obawiają się, że sytuacja może się powtórzyć.

„Czerwona latarnia” naszej rodzimej Ekstraklasy na pewno się nie przestraszy, jednak to kadra Ruchu wygląda solidniej, zaś co do meczy z Lechem czy Wisłą…Wisła ostatnio przebywa w dołku co świadczy, że Zawisza trafił na słabszy moment, a mecz z Lechem mógł skończyć się inaczej, gdyby nie fakt, że Lech kończył mecz w 10.

Spotkanie rozpocznie się o 15:30 na stadionie przy ul. Cichej 6 w Chorzowie. Mecz sędziować będzie Pan Paweł Gil z Lublina.

Przewidywane składy:

Ruch: Putnocky – Oleksy, Helik, Malinowski, Konczkowski – Kowalski, Babiarz, Starzyński, Surma, Zieńczuk – Kuświk

Zawisza: Sandomierski – Wójcicki, Micael, Marić, Strąk – Pawłowski, Mayeuski, Drygas, Mica – Alvarinho, Barisic

My przeprowadzymy „Relacjo Live po Ślunsku” a znojdziecie jom tukej ==> http://relacjolive.zycienaniebiesko.cba.pl/?mecz=22


źródło: własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.