Batalia o kolejnie „sześć” punktów w Bełchatowie – zapowiedź meczu GKS Bełchatów – Ruch Chorzów

Bez tytułu

 

Przed „Niebieskimi” kolejna bitwa o wszystko. Tym razem przychodzi Ruchowi Chorzów grać na ciężkim terenie bo w Bełchatowie z miejscowym GKS-em. 

W jesiennej serii gier Ruch Chorzów przegrał w Chorzowie z Bełchatowem 0-1 po golu Adriana Basty w 6 minucie gry. Od tej pory zmieniło się dużo. Między innymi trener „Niebieskich” a także system przygotowawczy uległ zmianie. Czy na lepszy?

Trener Waldemar Fornalik jest dobrej myśli. Ba! Cała drużyna Ruchu nie dopuszcza takiej opcji, że Ruch Chorzów nie zagra w Ekstraklasie w przyszłym sezonie!

Zacznijmy jednak od tego, że piłkarze Kamila Kieresia w obecnym sezonie prezentują bardzo nie równą formę. Od początku roku zdobyli zaledwie 4 punkty zaś Ruch zdobył ich już 7! Co więcej, wygrał tylko raz u siebie z bardzo słabo prezentującą się obecnie Wisłą Kraków (3-1 przyp. red.)

Jeśli spojrzymy na tabelę to to Ruch traci tylko sześć punktów do bełchatowian, co również zwiastuje bardzo dobre widowisko. GKS zajmuje miejsce w tej „czerwonej” strefie, która będzie walczyć o mniejsze cele, zaś Ruch mimo wygranej nie awansuje wyżej (Cracovia wygrała swoje spotkanie z Piastem 3-1 przyp. red.). Czy to jednak ma jakieś znaczenie? Jeśli tak, to tylko symboliczne, bo w obecnej sytuacji, straty punktów w Chorzowie nie zaakceptuje nikt. Zważywszy fakt, że Zawisza Bydgoszcz już traci tylko cztery „oczka” do „Niebieskich”.

W składzie GKS-u na pewno nie zabraknie Arka Piecha, który swego czasu był ulubieńcem kibiców z Cichej 6 i to dla „Niebieskich” zdobywał swoje gole, a także zapewne zagra Grzegorz Baran, również znany z występół w niebieskim trykocie, zaś na ławce zapewne zasiądzie Sebastian Olszar (również niegdyś reprezentujący barwy Ruchu Chorzów).

„Niebiescy” nie skorzystają prawdopodobnie z usług Piotra Stawarczyka, który zagrał w meczu rezerw w przegranym 0-1 meczu 3 Ligii z Polonią Bytom. Szansę na grę może otrzymać za to Kamil Mazek.

Kibice Ruchu Chorzów otrzymali zaledwie 384 bilety i wszystkie zostały wyprzedane, zatem liczymy na komplet kibiców w Bełchatowie. Spotkanie poprowadzi sędzia Daniel Stefański z Kujawsko – Pomorskiego ZPN-u.

 

Przewidywane składy:

GKS: Zubas – Basta, Telichowski, Norambuena, Zbozień – Baran, Ma. Mak, Wacławczyk, Poźniak – Piech, Ślusarski

Ruch: – Putnocky – Gigołajev, Helik, Malinowski, Konczkowski – Kowalski, Babiarz, Starzyński, Surma, Zieńczuk – Kuświk

Nasza strona zaprasza do przeglądania naszej Relacjo live po ślunsku, a znajdziecie ją tutaj: http://relacjolive.zycienaniebiesko.cba.pl/mecz=21


 

źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.