Bliżej Rywala: Jagiellonia na drodze Niebieskich

Na ligowej tapecie piłkarzy chorzowskiego Ruchu znalazła się Jagiellonia. Rywal niełatwy, bo Niebiescy w Białymstoku przegrali cztery ostatnie mecze. „Jaga” w ostatnim czasie przeszła również kilka zmian, które mają ukierunkować zespól na walkę o pierwszą ósemkę. Pierwszy efekt? Remis z Legią przy Łazienkowskiej. Co więc wiemy o Probierzu i spółce?

Przede wszystkim to, że w bramce nie ma już Bartłomieja Drągowskiego. Młody i perspektywiczny zawodnik dołączył do Fiorentiny gdzie dalej będzie szlifował swój talent. Zamiast niego między słupkami stanął znany kibicom Ekstraklasy – Marian Kelemen. Bramkarz, który wcześniej reprezentował barwy Śląska Wrocław wrócił do Polski po dwuletniej przerwie. W swoim debiucie skapitulował raz, co w głównej mierze było zasługą jego kolegów, którzy dobrze zaprezentowali się na tle Legii.

Michał Probierz wzmocnił za to defensywę. Ivan Runje, chorwacki stoper ma być filarem defensywy białostocczan. Drogi Chorwata i Jagielloni już wcześniej się zeszły. W kwalifikacjach do Ligi Europejskiej, kiedy to Omonia Nikozja, były klub Runje, wyeliminowała ekipę z Białegostoku. Teraz pochodzący ze Splitu piłkarz, ma stworzyć parę stoperów wraz z Gutim. Wynik raczej nie będzie trudny do poprawy – „Jaga” w ostatnim sezonie straciła 62 gole. Czyli o dwa więcej niż Ruch, ale też jeden mniej niż najgorsze Podbeskidzie.

Pokłosiem defensywnych problemów było też zesłanie Filipa Modelskiego do rezerw. Nie za postawę na boisku, ale odmowę podpisania nowego kontraktu. Modelski w rezerwach marnował się od listopada do czerwca, teraz po rozwiązaniu kontraktu prawdopodobnie wróci do rodzinnej Gdyni.

Oprócz Kelemena i Runje, nowe twarze przy Słonecznej, to Dmytro Chomczenowśkyj, Maciej Górski, Łukasz Sołowiej oraz Damianowie Węglarz i Szymański. W odwrotnym kierunku powędrowali za to Alvarinho, przymierzany do Ruchu Tarasovs, Sirok, Madera oraz Grzelczak.

Warto wspomnieć również, że ważną rolę w zespole Michała Probierza odgrywa Łukasz Burliga. Boczny obrońca reprezentował Niebieskie barwy w sezonie 2011/2012.


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.