„Chciałbym, abyśmy w tym ciężkim dla nas wszystkich czasie zjednoczyli się wokół Niebieskiej eRki”!

Przedstawiciel kibiców Ruchu w Radzie Nadzorczej – Marcin Stokłosa przekazał dzisiaj, za pośrednictwem facebooka kilka informacji i podziękowań. Poniżej prezentujemy treść:

„Niebiescy,

jako przedstawiciel kibiców w Radzie Nadzorczej Ruchu Chorzów chciałbym przekazać Wam kilka informacji na temat obecnej sytuacji Spółki. Wiele dobrego wydarzyło się w klubie od momentu zawieszenia bojkotu i naszego powrotu na trybuny. Ogromne zaangażowanie Pana prezesa Seweryna Siemianowskiego, pracowników, naszych partnerów, ale przede wszystkim Was, pozwoliło, by w bardzo szybkim tempie o Ruchu zaczęło mówić się w końcu pozytywnie. Po latach beznadziei nareszcie widać światełko w tunelu. Jako członek RN, mający dostęp do danych finansowych Spółki, jestem jednak zaniepokojony pogarszającą się w czasach epidemii sytuacją finansową Klubu.

Koronawirus pokrzyżował wiele planów klubowi i akcjonariuszom, wiele przedsiębiorstw zmaga się z ogromnymi problemami. Musimy jednak znaleźć wyjście z obecnej sytuacji, dlatego też kilka dni temu poprosiłem Prezydenta Miasta Chorzowa Pana Andrzeja Kotalę o spotkanie. Udało się je zorganizować i podczas wizyty w urzędzie dostaliśmy zapewnienie, że środki zabezpieczone w tegorocznym budżecie na wsparcie Ruchu są niezagrożone. Trwają prace nad formą rozpisania kolejnego przetargu na promocję miasta przez sport. Pierwszy z nich – o wartości 300 tysięcy zł – wygrał Ruch. Zostaliśmy również – wraz z prezesem Ruchu – zaproszeni na sesję Rady Miasta, celem wspólnego wypracowania najlepszych rozwiązań finansowych w tej kluczowej dla nas kwestii. Te informacje i przesłanki pozwalają mieć nadzieję, że z ogromnego kryzysu wyjdziemy obronną ręką.

Chciałbym, abyśmy w tym ciężkim dla nas wszystkich czasie zjednoczyli się wokół Niebieskiej eRki.

Dziękuję za całe dotychczasowe wsparcie, wszystkie pomysły i propozycje konkretnych działań na rzecz rozwoju i jestem dumny, że mogę z Wami uczestniczyć w projekcie odbudowy Ruchu Chorzów.

Na zawsze wieRni”


fb / foto: Frodo