Czekamy na decyzję Komisji Ligi w sprawie doniesień portalu Weszło

Ostatnimi czasy naszemu klubowi jest strasznie pod górkę, a każdy tylko czeka, aż gdzieś powinie nam się noga i będzie można z „nie”czystym sumieniem wymazać Ruch Chorzów z piłkarskiej mapy Polski. Ostatnio gruchnęła wieść, że piłkarze Niebieskich mieli zawierać podwójne umowy – z klubem i z fundacją Ruch Chorzów, przy czym ta fundacja miała nie wypłacać piłkarzom należnych pieniędzy, artykuł znaleźć można Tutaj

Takie doniesienia opublikował portal weszlo.com, a za nimi ruszyła Komisja Ligi do spraw licencji klubowych.

W poniedziałek działacze klubu z Cichej 6 stawili się na posiedzeniu tejże komisji, ażeby przedstawić swoją wersję wydarzeń.

„Przykro nam, że w ostatnich dniach o Ruchu mówi się tylko w kontekście nieprawidłowości finansowych, choć sprawa jest w toku, a Komisja nie podjęła jeszcze decyzji. Do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia, które nastąpi najprawdopodobniej już za kilka dni, nikt nie powinien wyręczać organów PZPN i zbyt łatwo ferować wyroków” – mówił Mirosław Mosór dla oficjalnej strony klubu.

Krzysztof Sachs – przewodniczący Komisji ds. Licencji na łamach portalu futbolfejs.pl tłumaczył, że jest wiele wątków w tej sprawie i trzeba się im bardzo dokładnie przyjrzeć: „Dlatego, że – zgodnie zresztą z przewidywaniami – nie jest to sprawa prosta. Mamy wyjaśnienia przedstawicieli klubu, rozumiemy dużo więcej niż rozumieliśmy przed posiedzeniem na podstawie doniesień medialnych. I jak to zwykle bywa – jeśli się zderzy doniesienia medialne z rzeczywistością, to nagle okazuje się, że mimo iż fakty są te same, to pojawiają się konteksty, niuanse i okoliczności, o których w mediach się nie pisze. Właśnie dlatego sprawa nie została wyjaśniona. Po raz kolejny spotkamy się 19 grudnia i, szczerze mówiąc, wcale nie jestem pewien, czy wtedy uda nam się skończyć. Natomiast inna kwestia jest taka, że wtedy musimy rozstrzygnąć, czy Ruch naruszył, czy nie naruszył wymóg F09. Bo Podręcznik Licencyjny zobowiązuje nas do tego, żeby decyzję w sprawie F09 wydać do 20 grudnia. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć, czy Ruch ten wymóg naruszył, czy nie. Z jednej strony mamy zarzuty medialne, w których oskarża się klub. Z drugiej strony – tłumaczenia przedstawicieli klubu, które temu przeczą. A my stoimy między tymi dwoma stanowiskami i musimy podjąć decyzję”, cały wywiad można znaleźć tutaj: Krzysztof Sachs o sprawie Ruchu dla Futbolfejs.pl

Po zderzeniu ze sobą kilku tych faktów, jasno widać, że Komisja nie ma łatwego zadania, a media stworzyły nieciekawą atmosferę wokół piłkarzy i klubu, a to wszystko tylko dlatego, że władze klubu poparły nie tego kandydata na prezesa PZPN (takie podejrzenia padają wśród kibiców).

Komisja zbiera się ponownie w poniedziałek, 19 grudnia i prawdopodobnie to wtedy zapadnie decyzja co do sytuacji w klubie. My mamy nadzieję, że niebawem poznamy rozwiązanie tej sprawy, a klub wróci na właściwe tory.


źródło: własne /ruchchorzow.com.pl / futbolfejs.pl /weszlo.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.