Czekomy na nowy tyrmin szpilu ze Stomilem – komunikat Komisji Ligi

Nie bydzie walkowera. Komisjo Ligi do spraw rozgrywek ligowych stwierdzioła, że niy ma winy we przigotowaniu sztadionu przezz klub ino przez pogoda, ale jednoczyśnie kozała wyznaczyć inkszy sztadion na kiery Stomil bydzie szpilać szpile domowe do końca syzonu. Poniżyj pełno treść komunikatu Koisji Ligi:

Pisownia oryginalno:

„Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN, po przeanalizowaniu dokumentacji zgromadzonej w toku postępowania prowadzonego w sprawie nierozegranego meczu 21. kolejki NICE I ligi między drużynami Stomil Olsztyn – Ruch Chorzów, zaplanowanego na 10 marca 2018 roku, postanowiła, że mecz winien być rozegrany w innym terminie.

Komisja nie znalazła podstaw do zweryfikowania zawodów jako przegrane 0:3 na niekorzyść gospodarza meczu, z uwagi na nieprzygotowanie przez niego boiska do gry. Na powyższe miały wpływ zbieżne stanowiska sędziego, delegata PZPN i klubu Stomil Olsztyn, potwierdzające, iż za stan murawy odpowiedzialne były zjawiska atmosferyczne, tj. obfite opady deszczu w noc poprzedzającą zawody. Z relacji obecnych na stadionie 10 marca 2018 roku przedstawicieli PZPN wynika, że gospodarz czynił intensywne starania, mające na celu przygotowanie boiska, jednakże nie pozwoliły one na zapewnienie stanu gwarantującego bezpieczeństwo zawodników.

Mając powyższe na uwadze, Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN nie dopatrzyła się winy gospodarza meczu i postanowiła o rozegraniu spotkania w innym terminie.

Niezależnie od decyzji Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN, uwzględniając występujące już wcześniej, niezawinione przez klub, problemy ze stanem murawy Stadionu MOSiR w Olsztynie, wynikające prawdopodobnie ze stanu infrastruktury, Dział Licencji PZPN wystąpił do Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego wobec klubu, które będzie miało na celu ustalenie planów i strategii działania w zakresie kryterium I.14 (Pole Gry) Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi na sezon 2017/2018.

W ramach wszczętego postepowania klub zostanie zobligowany do niezwłocznego wskazania innego obiektu, na którym będzie rozgrywał mecze w rozgrywkach NICE I ligi do końca sezonu 2017/2018″.


własne / ruchchorzow.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.