Czyżby w końcu profesjonalnie zarządzany Ruch?

Po ostatnich informacjach płynących z Cichej 6, aż bałem się zaglądać do internetu, a dlaczego? Myślę cholera jasna co jeszcze jest złego w tym Ruchu, co działacze zrobili znów za co Komisja Ligi słusznie i przykładnie ukaże mój ukochany klub… i tu taki news, Piotr Należyty absolwent SGH, były Prezes Lotosu Trefla Gdańsk ma zawitać do klubu i stać się jego częścią, niemal podskoczyłem z radości na samą myśl, że może się to ziścić, a dlaczego zapytacie.

No dobrze dam Wam kilka argumentów dlaczego uważam, że ta Prezesura Pana Piotra Należytego byłaby strzałem w 10 dla Ruchu w punktach:

  1. Pan Piotr to pragmatyk i ekonomista po najlepszej uczelni ekonomicznej w Polsce, po SGH, jest magistrantem fantastycznego prof. Sznajdera to daje mu taki certyfikat jakości, że głowa mała.

  2. Za Panem Piotrem przemawia CV … nie wierzycie, to nie jest królik z kapelusza, to jest manager czy dyrektor z prawdziwego zdarzenia, zerknijcie na jego CV – http://www.goldenline.pl/piotr-nalezyty/#_=_.

  3. Pana Piotra cechuje młodość, otwartość, szacunek do drugiego człowieka, łatwość
    w nawiązywaniu kontaktów, nienaganna prezencja, profesjonalizm.

  4. CV to tylko punkty, a zobaczcie Sobie efekt jego prac, wejdźcie choćby na stronę Lotosu Trefla Gdańsk, na ich Fan Page, zobaczcie jak to wygląda – marketingowa petarda – a nie tam jakaś popierdółka. Jak na meczu Plus Ligi otrzymałem kilka gadgetów od Trefla to po prostu wow.

  5. Pan Piotr w swoich zespołach pracowniczych otacza się fachowcami, którzy z uśmiechem na twarzy szczerze realizują strategie przedsiębiorstw.

  6. Pan Piotr realnie patrzy na cele, które chce osiągnąć wyznacza je zawsze wraz z miernikami ich efektów, tak robią tylko i wyłącznie właściwi ludzi.

  7. Pan Piotr patrzy w sposób właściwy na monetyzację przestrzeni sportu, On traktuje sport jako część gospodarki, wie jak go komercjalizować w sposób właściwy.

I ja bym mógł tak w nieskończoność, bo jestem wielkim fanem zarządczego talentu Pana Piotra i marzę o tym by Pan Piotr zdecydował się na podjęcie wyzwania prezesury na Cichej 6. Ruch zasługuje na pełen profesjonalizm zarządczy klubu dla zawodników, by Ci wiedzieli za ile pracują i na jakich zasadach, dla kibiców by Ci wiedzieli, że nie muszą się martwić czy klub upadnie. Dość już amatorce zarządczej, którą obserwujemy od ponad 20 lat i jest nam przykro, przeżyliśmy Prezesa Rogalę, Prezes Sobstyl i Prezesa Smagrowicza. Rządy ich wszystkich były złe bardziej lub mniej. Jedyną osobę z 3 wymienionych, którą wypada za coś pochwalić to Pani Katarzyna, fachowo, pragmatycznie zrestrukturyzowała zadłużenie, ale reszta działań tej Pani … kurtyna i milczenie.

Dość już cenzurze działu marketingu portali (my np. nie dostajemy akredytacji), dość już śmiesznym pornograficznym kreacjom z prymitywnym „szczuciem cycem” w komunikatach, niech Ruch zacznie profesjonalnie monetyzować swoją wielkość i tradycję. Ruch to nie parodia Ruch mili Państwo, Ruch Chorzów to tak jak Robert Kwap i Tadeusz Knopik wymyślili w 2006 roku „Legenda bez końca” i tego się trzymajmy, niech klub zacznie dalej tworzyć swoją legendę, której końca po prostu nie ma. Niech kontynuuje to co powstało w kwietniu 1920 roku w sposób godny i profesjonalny.


Hazok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.