Derby dla Piasta – wypowiedzi i konferencja po meczu (2-1)

piarch201

Po dobrej grze i słabej skuteczności niestety przegrywamy w Gliwicach z miejscowym Piastem 2-1. Po meczu mamy wypowiedzi Patryka Lipskiego oraz Pawła Oleksego.

Wypowiedzi:

Patryk Lipski: „Zaczęliśmy mocno i na początku meczu nasza gra mogła się podobać, ale w końcówce tracimy gola i przegrywamy. Co do mojego mięśnia to wszystko jest okey i mogę grać na 100%. Na pewno pracujemy nad współpracą na linii ja – Jarek Niezgoda i efektów nie ma, ale wierzę w to, że ta współpraca w końcu będzie owocna”.

Paweł Oleksy: „W każdym z tych przegranych ostatnio meczy mieliśmy dobre fragmenty, ale tak jak dzisiaj – to nie wystarczy. Musimy przez dłuższe fragmenty gry utrzymywać się przy piłce. Dzisiaj zabrakło nam koncentracji w najważniejszych momentach. Uważam, że nie musieliśmy ich stracić i mogliśmy tutaj co najmniej nie przegrać.
Na pewno nie jest to komfortowa sytuacja, kiedy przegrywa się któryś mecz z kolei, ale na pewno teraz nie można się poddać i trzeba wyjść z tego dołka. Dzisiaj fragmenty były dobre i w końcu musimy wygrać następne spotkanie, nie ważne w jakim stylu, ważne, żeby wygrać”.


źródło: własne

Konferencja prasowa:

Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów): „Takie typowe derby, dużo walki i zaangażowania. Oba zespoły włożyły dużo serca w ten mecz. Przegrana w ostatnich minutach meczu szczególnie boli, gdyż potrafiliśmy doprowadzić do wyrównania po wyniku 0:1. Niewiele wskazywało na to, że ten mecz możemy przegrać. Indywidualny błąd przy rzucie rożnym, poślizgnął się jeden z zawodników i nasze nieszczęście stało się faktem. To kolejny mecz, gdzie nie musimy przegrać, a przegrywamy. Słowa uznania dla naszych kibiców, którzy stawili się tak licznie i tak wspaniale nas dopingowali. My niestety nie odwdzięczyliśmy się dobrym wynikiem”.

Radoslav Latal (Piast Gliwice): „Jestem zadowolony z wyniku. Były to typowe derby, dużo walki o środek boiska. Bramkę straciliśmy po naszym błędzie, ale mamy trzy punkty. W ostatnich dwóch meczach udało nam się zdobyć ich aż sześć. Gra musi jednak wyglądać lepiej, bo zdarzają się problemy z koncentracją i utratą goli”.


źródło: własne / niebiescy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.