Do Warszawy po komplet – zapowiedź meczu Legia – Ruch

W najbliższą niedzielę przy Łazienkowskiej będziemy mogli oglądać mecz pomiędzy Legią Warszawa i Ruchem Chorzów.

Mecze w Warszawie zawsze należały do tych nie najłatwiejszych ale zdecydowana większość z nich kończyła się czyimś zwycięstwem. Na 6 ostatnich meczy ligowych rozgrywanych w Ekstraklasie w Warszawie żaden nie zakończył się remisem (4 wygrane Legii i 2 wygrane Ruchu).

Bilans bramek też przemawia na korzyść Legii (12-6 na 6 ostatnich spotkań ligowych rozgrywanych w Warszawie).

Gdyby już nie patrzeć na mecze bezpośrednie to jutrzejsze spotkanie będzie meczem drużyn bez porażki w tym roku ligowym (Legia 2 wygrane 4-0 z Jagiellonią i 2-1 z Zagłębiem Lubin, Ruch 1 remis i 1 wygrana 0-0 z Zagłębiem i 2-0 z Górnikiem Zabrze), zatem Niebiescy gola jeszcze nie stracili i na pewno to podstawy do optymizmu.

Ruch Chorzów jedzie do Warszawy podwójnie zmotywowany, w końcu wygrał w Zabrzu z odwiecznym rywalem, a po meczu kibice dali wyraz swojego zachwytu i na pewno piłkarze chcieliby dawać takich powodów więcej.

Legia będzie nieco osłabiona, jeśli tak można nazwać brak Guilherme i Kucharczyka, chociaż trener Czerczesow ma na tyle szeroką kadrę, że te braki na pewno da się uzupełnić.

Mecz pod wieloma względami będzie ciekawy, bo w końcu Ruch obecnie jest na fali wznoszącej, a Legia będzie się starała przez Prijovicia i Nikolicia wdrapać na pierwsze miejsce w tabeli.

Przewidywany skład:

Legia: Malarz – Jędrzejczyk, Lewczuk, Pazdan, Broź – Bereszyński, Jodłowiec, Prijović, Vranjes, Hlousek – Nikolić

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy – Mazek, Iwański, Lipski, Surma, Podgórski – Stępiński

My bydymy szprechać po ślunsku tyn szpil u nos: Relacjo live: Legia – Ruch


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.