Dobrze grający Ruch urwał punkty Legii! – Wypowiedzi i konferencja (0-0)

Świetna druga połowa pozwoliła zremisować z Legią 0-0, ale sam mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej. Po meczu mamy kilka wypowiedzi na które zapraszamy.

Wypowiedzi:

Patryk Lipski: „Trochę szkoda wyniku, bo stworzyliśmy sobie na prawdę dużo sytuacji i chcieliśmy wygrać ten mecz z Legią, chcieliśmy pokazać, że nawet z tak silną drużyną możemy wygrać. Na pewno chcieliśmy zrobić prezent kibicom bo w tym roku jeszcze tu nie wygraliśmy, dlatego czujemy niedosyt, ale z drugiej strony nasza gra mogła się podobać i musimy wyciągać z tego meczu pozytywy. Mieliśmy swoje stuprocentowe sytuacje i szkoda, że bramki nie wpadły”.

Rafał Grodzicki: „My musimy zawsze tak grać, bo mamy dobrych młodych chłopaków którzy lubią ofensywnie grać w piłkę, a tylko tak jak zagraliśmy dzisiaj drugą połowę to osiągniemy nasz cel. Dlaczego nie mamy mieć do siebie pretensji? Skoro stwarzamy sobie cztery stuprocentowe sytuacje i ich nie wykorzystujemy. My na pewno nie schodzimy zadowoleni w pełni, bo szczerze byliśmy dzisiaj drużyną lepszą, a zabrakło tylko bramki. Dostaliśmy koszulki od kibiców, to taka ich akcja, która pokazuje wszystkim kibicom w Polsce, że kibic jest od tego żeby wspierać, a nie tylko lżyć swoich zawodników. Nasi kibice pokazują, że sercem są z nami, jeżdżą wszędzie na nasze mecze i dzisiaj dali przykład innym jak można wspierać drużynę”.

Łukasz Moneta: „Legia na pewno w pierwszej połowie była dobrze poukładana, starała się grać ofensywnie, ale my nie odstawaliśmy jakoś bardzo na jej tle. Byliśmy dobrze przygotowani na walkę. Gra przeciwko byłej drużynie to na pewno dodatkowy bodziec do lepszej koncentracji. Druga połowa na pewno jak z resztą cały mecz mogła się podobać, bo nie ustępowaliśmy wcale Legii. Mieliśmy trzy fajne sytuacje i szkoda, że nie strzeliliśmy bramki. Zostaje mały niedosyt, ale jesteśmy zadowoleni. Nie mi oceniać, czy grałem bardzo dobrze, ale jeśli wy tak uważacie to tym bardziej się cieszę”.

Mariusz Stępiński: „Na pewno byliśmy pewni swoich umiejętności, wiedzieliśmy, że Legia ma swoje atuty, a dzisiaj wytrąciliśmy je i dzisiaj jedna okazja Prijovicia, a tak to w zasadzie nic więcej. Dzisiaj to Legia powinna się cieszyć bardziej niż my z tego punktu. Myślę, że mamy wielki potencjał aby grać w pierwszej ósemce i na pewno dzisiaj to potwierdziliśmy, że na nią zasługujemy”.

Konferencja prasowa:

Stanisław Czerczesow (Legia Warszawa): „Mecz okazał się trudniejszy niż zakładaliśmy, głównie dlatego, że w pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji które mieliśmy, w drugiej połowie Ruch zaczął grać lepiej i dlatego zakończyło się remisem”.

Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów): „Na pewno był to kawałek meczu, szczególnie w drugiej połowie. Zagraliśmy jedno z lepszych spotkań w jakich do tej pory uczestniczyliśmy. Potrafiliśmy zepchnąć Legię do głębokiej defensywy. Samo to, że stworzyliśmy trzy – cztery stuprocentowe sytuacje też świadczy o tym, że było to bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Nie wiem jak trener Legii, ale ja na pewno czuję niedosyt bo wydaje mi się, że sytuacji mieliśmy więcej niż Legia, ale brakowało tylko bramek w tym meczu, a tak to mieliśmy wszysto, czego kibic mógłby chcieć – zaangażowanie, szybka gra, sytuacje podbramkowe, determinacja, także to wszystko o co chodzi w piłce nożnej”.


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.