Fidziukiewicz nie dla Ruchu, Lech testowany w Bełchatowie, Mamis z kontraktem i kolejne testy

Dzisiaj Ruch Chorzów rozegrał kolejny sparing przed rundą rewanżową, a wśród piłkarzy byli też testowani.

Bartłomiej Olszewski i Michał Ciołkowski. Po meczu trener przyznał, że Olszewski raczej z Ruchem nie zostanie, natomiast Michał ma 18 lat i jest to temat na przyszłość.

Dzisiaj zagrał również Tomasz Mamis. Pomocnik, który całą poprzednią rundę zagrał na wypożyczeniu w Polonii Nysa podpisał/ podpisze kontrakt z Ruchem Chorzów. „Tomek przekonał nas tym, że grał całą rundę i wyróżniał się na poziomie trzecioligowym. Do klubu bierzemy tylko tych graczy, którzy się wyróżniają, a nie są średniakami” – podkreślał trener Bereta po sparingu ze Zniczem Kłobuck.

W drużynie nie ma Kamila Lecha. Bramkarz od poniedziałku trenuje w Bełchatowie. „Przyglądamy się uważnie bramkarzom, na obecną chwilę mamy w zespole dwóch młodzieżowców – Tomka Nowaka i Kubę Bieleckiego. Postawienie na bramkarza młodzieżowca daje też większe pole manewru przy ustalaniu składu, ale na pewno też przyglądamy się innym bramkarzom. To nie jest też tak, że Kamil jest u nas skreślony. Miał słabsze występy, ale czasami taka zmiana otoczenia pomaga się odbudować. Wierzymy, że gdyby była opcja wypożyczenia to później Kamil wróciłby do nas silniejszy” – mówił trener.

Definitywnie zakończyły się pogłoski o ewentualnym przyjściu Michała Fidziukiewicza do Ruchu. Michał prawdopodobnie wyląduje w Garbarni Kraków.

Mateusz Duchowski testowany przez Polonię Bytom. Udało nam się dowiedzieć, że szukają dla niego miejsca na… boku obrony.

W sparingu z GKSem Tychy, który rozegrany zostanie jutro – 30 stycznia o godzinie 11:00 w Tychach (zmiana miejsca nastąpiła dosłownie kilka minut po meczu z Kłobuckiem) pojawi się prawdopodobnie jeden nowy testowany zawodnik. trener na obecną chwilę nie zdradza nazwiska, ale podkreślił, że ten gracz już z Ruchem trenował.


własne