Grzegorz Kapica jako nadzieja na lepsze jutro

Śledząc informacje na temat Ruchu cieszą mnie wyniki, dziś ciekawy wynik w Hiszpanii, ostatnio sparing z Odrą na 5-1, brawo Panie Waldku, wynik, styl, gra wszystko na plus. Cieszy mnie to niezmiernie w kontekście walki o ligowy byt, martwi postawa działaczy … bo gdzie te 600 000 PLN, zastanawia się Rafał Musioł, zastanawiam się i ja skąd je weźmiecie?

Może dział Marketingu uchyli rąbka tajemnicy, bo w innych zakresach ma bardzo dużo do powiedzenia tylko nie odpowiada na zadane pytania. Może Ruch ma wróżkę zembuszkę, która płaci w Euro za zęby nie wiem … ale wolę o tym nie myśleć. Co mnie jeszcze martwi droga komunikacji klubu, oczernianie zawodników, oczernianie wybranych redaktorów za to co się dzieje, wewnątrz klubu. Panowie i Panie to Wasz decyzje były fatalne, a to czy my po prostu napiszemy o tym, nie powinno Was interesować zwłaszcza, gdy to co piszemy prawdą jest. A cenzura redakcji i to już zupełnie cios poniżej pasa. I złe działanie, nie oczerniacie już tylko kibiców, którzy jeżdżą za Wami po całej Polsce, ale coś mi się wydaje, że przyjdzie taki moment, że i ich oczernicie to jest tylko pytanie kiedy to zrobicie?

Ale żeby nie było cieszy mnie dalej to co robi Akademia Piłkarska pod wodzą Pana Grzegorza Kapicy, to jest znaczący kapitał i świetny kierunek w jakim Ruch powinien podążać. Umówmy się… nie stać nas na zawodników takich jak Nikolic, czy Arrajurri, ale stać nas na wychowywanie młodzieży, to ona może nam dawać sporo radości, zwłaszcza ta młodzież, która identyfikuj się z naszą tradycją, historią, herbem i klubem. Dla młodego zawodnika z Chorzowa gra dla Ruchu jest prestiżem, a gdyby taki zawodnik mógł potem zadebiutować w Lotto Ekstraklasie.

Więc może za jakiś czas zobaczymy tak jak w Barcelonie jedenastkę złożoną wyłącznie z zawodników, którzy pierwsze swe piłkarskie kroki stawiali na Kresach. To byłoby naprawdę coś, a kibicowanie takim młodym adeptom piłkarskim byłoby czystą przyjemnością.


Hazok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.