Informacje organizacyjne przed szpilem ze Hutnikiem

W niedzielę o godz. 12:30 na stadionie przy Cichej rozpocznie się mecz Ruchu z Hutnikiem Kraków. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami organizacyjnymi dotyczącymi tego spotkania.

BILETY

Wejściówki na spotkanie z Hutnikiem oraz na środowy mecz I rundy baraży o awans do I ligi będą dostępne w dniu meczu w nastepujących punktach sprzedaży:

 • Kasa nr 3 – od 9:00 do 13:30 (bilety na mecz z Hutnikiem i baraż)
 • Kasa nr 6 – od 9:00 do 13:30 (tylko bilety na mecz z Hutnikiem)
 • Kasa nr 9 – od 9:30 do 13:30 (tylko bilety na mecz z Hutnikiem)
 • Kasa nr 10 – od 9:30 do 13:30 (karty kibica, bilety na mecz z Hutnikiem i baraż)

Bilety cały czas można kupować przez Internet – KUP ONLINE.


PUNKTY INFORMACYJNE

Podczas meczu z Hutnikiem otwarty będzie specjalny punkt informacyjny, w którym kibice będą mogli zasięgnąć kluczowych wskazówek na temat wejść na stadion. Pracownicy Klubu będą także służyć pomocą w przypadku, gdyby fani mieli problemy z działaniem kart kibica, bądź chcieliby otrzymać potwierdzenie zakupu biletu.

Punkt zlokalizowany będzie w kasie nr 10, w godzinach 9:30 – 13:30.

WEJŚCIA NA STADION

Funkcjonować będzie dziewięć wejść. Pięć od strony al. Bojowników, dwa od Drogowej Trasy Średnicowej i dwa od ul. Cichej.

Od al. Bojowników:

 • Wejście nr 1 – kołowrotki dla osób bez kart kibica
 • Wejście nr 1A – kołowrotki dla osób bez kart kibica
 • Wejście nr 2 – kołowrotki dla osób z aktywnymi kartami kibica
 • Wejście nr 3 – kołowrotki dla osób z aktywnymi kartami kibica
 • Wejście nr 4 – kołowrotki dla osób bez kart kibica

Od Drogowej Trasy Średnicowej:

 • Wejście nr 5 (Sektor Rodzinny) – kołowrotki dla osób z aktywnymi kartami kibica
 • Wejście nr 6 (Trybuna Główna) – kołowrotki dla osób z aktywnymi kartami kibica oraz dla osób bez kart kibica

Od ul. Cichej:

 • Wejście nr 7 – brama wjazdowa dla przedstawicieli mediów, a także kibiców i zaproszonych gości, posiadających ważną kartę parkingową
 • Wejście nr 8 („Dziesiona”) –  kołowrotek dla osób z aktywnymi kartami kibica oraz dla osób bez kart kibica


SPRZEDAŻ GADŻETÓW

Sprzedaż klubowych pamiątek będzie odbywać się w Strefie Kibiców, mieszczącej się na terenie stadionu przy ul. Cichej 6. Aby dokonać zakupów, kibic nie musi od razu wchodzić na teren imprezy masowej. Możliwe będzie wejście do sklepu od strony klubowego parkingu, jak i od pasażu przy Drogowej Trasie Średnicowej, na który po zakupach można powrócić. Punkt ten otwarty będzie także po zakończeniu meczu.

Pamiątki będzie można nabyć również w punktach zlokalizowanych przy wejściu na sektory od strony al. Bojowników oraz na „Dziesionie”.

 • Strefa Kibiców – od 9:00 do 14:30
 • Kiosk od al. Bojowników – od 10:30 do 14:30
 • Punkt na „Dziesionie” – od 10:30 do 14:30


PRZYJDŹ WCZEŚNIEJ

Wcześniejsze przyjście na stadion pozwoli uniknąć niepotrzebnych kolejek przy bramach wejściowych, które mają swoją ograniczoną przepustowość, a spodziewamy się wysokiej frekwencji. Kolejki mogą się również tworzyć przy kasach. Wielu kibiców będzie tego dnia kupować bilety nie tylko na mecz z Hutnikiem, ale także na środowy baraż, co wydłuży proces obsługi. Warto mieć na uwadze komfort wejścia na trybuny. Własny i pozostałych fanów. Zachęcamy, by spędzić czas przed meczem w towarzystwie przyjaciół na Cichej.

Przypominamy, że bramy stadionu zawsze otwierane są na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu, czyli w tym przypadku już o godz. 10:30.


GASTRONOMIA

Czas oczekiwania na pierwszy gwizdek spotkania można zawsze umilić sobie wizytą w Strefie Kibiców, gdzie czekają na Was „Niebieskie gadżety”, a także w strefach gastronomicznych. Największa zlokalizowana jest na placu od strony alei Bojowników, a kolejne na sektorze nr 10 i na sektorze rodzinnym.

Kibiców, którzy posiadają wejściówki na Trybunę Górną i Trybunę Dolną, serdecznie zapraszamy do kawiarenki, gdzie pyszności serwuje restopub Kraken z Chorzowa. To również okazja do spotkania goszczących tam „Niebieskich Legend” oraz obejrzenia trofeów zgromadzonych w klubowych gablotach.


PARKINGI

Do dyspozycji kibiców są parkingi zlokalizowane od strony alei Bojowników, jak również parking przy ulicy Cichej, który na czas meczu, a także dwie godziny przed i po będzie bezpłatny.

Gości posiadających „wjazdówki” zapraszamy na parking zlokalizowany na terenie stadionu. Wjazd od ul. Cichej.


ZAPROSZENIA I AKREDYTACJE PRASOWE

Kibiców i gości posiadających imienne zaproszenia na mecz zapraszamy po ich odbiór do głównej bramy stadionu (wjazd od ul. Cichej). W tym miejscu akredytacje prasowe odbiorą także dziennikarze. Zaproszenia i akredytacje będą wydawane od godziny 10:30.

Na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem meczu dziennikarze otrzymają wydrukowane oficjalne składy meczowe. Dostępna będzie bezprzewodowa sieć internetowa (dane logowania dostarczymy wraz ze składami), a także gniazdka elektryczne.


SEKTOR RODZINNY

Na stadionie przy Cichej 6 funkcjonuje Sektor Rodzinny, na który serdecznie zapraszamy rodziców ze swoimi najmłodszymi pociechami. Wbrew pozorom, nie panuje tam „piknikowa” atmosfera, sektor tętni życiem, ponieważ jego opiekunowie co mecz angażują dzieci w zabawę połączoną z kulturalnym i pozytywnym dopingiem dla drużyny Ruchu. Podczas meczu z Hutnikiem na sektorze odbędzie się „festiwal koloru Niebieskiego”.

Ponownie przez Chorzów przejedzie specjalny autobus linii 1920, który za darmo przywiezie dzieci wybierające się na mecz. Autobus będzie jechał według następującego rozkładu:


własne / ruchchorzow.com.pl