„Jestem kibicem, który ma w żyłach Niebieską krew” – Artur Leszek, kibic z krwi i kości – wywiad

Normalny chłopak, a jednak nie do końca. Dlaczego? Ma w swojej kolekcji 47 koszulek meczowych z różnych roczników, w mieszkaniu proporce oraz wiele innych gadżetów związanych z Ruchem Chorzów. Zawsze wierny, zawsze oddany. Kto? Artur Leszek! Zapraszamy do lektury niezwykłego wywiadu z niezwykłym kibicem.

Jesteś na Ruchu znany jako kibic który posiada okazałą kolekcję koszulek piłkarskich. Kiedy się to zaczęło?

Znany? Nie jestem gwiazdą żeby być znanym. Jestem normalnym kibicem który ma w żyłach „Niebieską” krew. To się zaczęło od koszulki Wojtka Grzyba, Ruch grał wtedy z Polonią Warszawa, wygraliśmy 2:0. Dokładnie to było 29.08.09. 

A co Cię skłoniło do zbierania koszulek? Pasja czy coś innego?

Miłość do Ruchu. Chciałem mieć trykoty piłkarzy których bardzo szanuję. Początkowo tylko z Ruchu zbierałem, a potem zacząłem również zagraniczne i w ten sposób stałem się posiadaczem koszulek min. Roberta Lewandowskiego, Kuby Błaszczykowskiego, Łukasza Piszczka z Borussi oraz Artura Sobiecha z Hannoveru 96 czy ostatnio otrzymanej koszulki od Polskiej szczypiorniski Aleksandry Zych.

Ile obecnie w kolekcji posiadasz koszulek?

35 z Ruchu i 12 zagranicznych.

A czy jest jakaś koszulka, która ma dla Ciebie takie bardzo wyjątkowe znaczenie?

Jest ich kilka. Koszulka Ryszarda Kołodziejczyka z 89 roku z podpisami całej drużyny, koszulka Wojtka Grzyba, bo to piłkarz którego bardzo szanuję, Maćka Sadloka z którym jestem w stałym kontakcie czy też Maliny, Buchalika i Stawarczyka z 100 Derbów w której bramkę zdobył Piotr Stawarczyk oraz Arka Piecha, w sumie każda koszulka coź dla mnie znaczy.

Mówiłeś, że masz w sobie Niebieską krew, zapewne jesteś na każdym meczu?

Oczywiscie. Przy Cichej jestem zawsze a czasami zdarzy się także wyjazd jednak ze względu na to, że poruszam się na wózku inwaldzkim nie jest to zbyt często ale byłem np. na Finale Pucharu Polski w Kielcach czy we Wrocławiu w ubiegłym sezonie gdzie Ruch wygrał 2:3.

Czy gra zespołu wpływa na Twoje podejście do kibicowania?

Moje podejście do kibicowania nigdy się zmieni, nie jestem z Ruchem tylko gdy jest sukces ale na dobre i złe.

Ostatnio założyłeś fanpage. Jak Ci się na nim wiedzie? Nawiązałeś już nowe znajomości do współpracy?

Do współpracy jeszcze nie, bo posiadam go niecały miesiąc ale ponad 300 lajków już jest. Jeżeli ktoś ma jakieś koszulki do kolekcji to zapraszam do kontaktu przez mój fan page: https://www.facebook.com/pages/Koszulki-meczowe-kolekcja-Artura-Leszek/275582059232092?fref=ts

Czy czytałeś już naszą stronę – Życie na niebiesko? Co o niej sądzisz?

Oczywiście, że czytałem i polecam. Czytajcie stronę ŻYCIE NA NIEBIESKO!

A jak Twoim zdaniem wypada nasza relacja live pisana gwarą śląską?

Bardzo dobry i ciekawy pomysł.

Czego zatem Ci życzyć?

15 Majstra 🙂

Dziękuję zatem za wywiad.

Dzięki.

Metryczka:

artur

Artur Leszek to wierny kibic Ruchu Chorzów, znany jest również z tego, że zbiera koszulki meczowe, nie tylko piłkarzy Ruchu a jego kolekcja co chwilę się powiększa. Cierpi jednak na dziecięce porażenie mózgowe i obecnie liczy na Waszą pomoc, gdyż potrzebuje nowego wózka. Aby mu pomóc, można przekazać 1% swojego podatku. Jak to zrobić?
NR KRS: 0000037904
CEL SZCZEGÓŁOWY: 808 Leszek Artur

Arturowi życzymy wiele radosnych chwil związanych z Ruchem Chorzów z okazji urodzin, które dzisiaj obchodzi.


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.