Juan Raman Rocha nowym trenerem Niebieskich!

Dzisiaj Juan Ramon Rocha podpisał kontrakt na rok z opcją przedłużenia o kolejny rok z drużyną Niebieskich:

„Zobaczycie, że Juan jest ostrym trenerem, choć niektórzy mogą uważać go za rozluźnionego człowieka. Jeżeli chodzi o pracę na boisku, to wymaga bardzo dużo. Będzie się starał, żeby ci chłopacy dostosowali się do jego stylu pracy” – mówił na konferencji Krzysztof Warzycha – który zostanie II trenerem Ruchu Chorzów.

„Absolutnie się nie wahałem nad przyjazdem do Polski. Postanowiłem przyjechać tutaj i pomóc Ruchowi znaleźć lepszą drogę oraz lepsze jutro dla drużyny. Wierzę, że wszyscy razem będziemy współpracować, aby wyciągnąć klub z dołka. Osobiście bardzo się cieszę, że tu jestem. Znam trudności Ruchu, ale w piłce nożnej wszystko da się zrobić” – mówił nowy trener.

„W sztabie szkoleniowym Niebieskich dojdzie dzisiaj do zmiany. Nowym trenerem zostanie 63-letni Argentyńczyk Juan Ramon Rocha. – Nie da się ukryć, że nie byłoby nas stać na tej klasy trenera, gdyby nie Krzysiek Warzycha. Rocha to jego nauczyciel i mentor. Znają się od lat. Świetnie rozumieją. Ten duet to szansa na sportowy sukces.

To tylko kwestia czasu, gdy dobrzy piłkarze staną się drużyną i dadzą nam wiele radości. Rocha potrafi pracować z młodymi zawodnikami. Potrafi też stworzyć zespół, który łączy w sobie świeżość i doświadczenie starszych graczy. Ten trener wprowadzi nas do Ekstraklasy” – zapowiadał prezes Janusz Paterman.

Juan Roman Richa ma 63 lata i pochodzi z Argentyny w której to barwach narodowych zdołał rozegrać 12 spotkań. W przeszłości trenował m.in. Panathinaikos Ateny, z który dotarł do półfinału Ligii Mistrzów w połowie lat 90tych.

Dzisiaj o godzinie 17 rozpoczął się pierwszy trening pod okiem nowego szkoleniowca, a już we czwartek Rocha zadebiutuje w meczu ligowym z GKSem Tychy.


własne / niebiescy.pl / ruchchorzow.com.pl/ foto: alchetron.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.