Jutro sparing z FC Winterthur – zapowiedź

Jutro o godzinie 14:00 polskiego czasu „Niebiescy” zmierzą się ze szwajcarskim FC Winterthur. Zespół ten gra obecnie na szczeblu drugiej ligii.

Na zgrupowaniu w Tureckim Side, piłkarze trenera Fornalika, mają zagrać aż pięć sparingów, a nie wykluczone, że zagrają i szósty z mistrzem Chin. Jutrzejszy sparingpartner to obecnie czwarta drużyna Challenge Swiss League, czyli drugiej ligii Szwajcarskiej. Najskuteczniejszym ich strzelcem jest Joao Paiva, który ma 9 strzelonych bramek na 18 spotkań.

Trener Waldemar Fornalik ma już praktycznie kompletną drużynę, chociać prezes Dariusz Smagorowicz niw yklucza, że może do niej dołączyć jeszcze jakiś zagraniczny obrońca i napastnik. Na obecną chwilę jednak jest to już zgrupowanie, gdzie przypuszczalnie trener nie będzie już tak intensywnie rotował składem jak w poprzednich meczach.

Drużyna Ruchu Chorzów powinna wygrać ten mecz, jednak Szwajcarzy słyną z ofensywnej gry, więc dużo pracy mogą mieć w obronie, co daje szansę na wykazanie się takim piłkarzom jak Oleksy czy Putnocky.

Przypuszczalny skład:

Ruch: Putnocky – Oleksy, Stawarczyk, Malinowski, Konczkowski – Gigołajev, Starzyński, Babiarz, Kowalski – Visnakovs, Kuświk

Winterthur: Minder – Iapichino, Hajrović, Iten, Akanji – Foschini, Marschesano, D`Angelo, Cicek – Bengondo, Paiva

Jeśli wszystko pójdzie dobrze z planem to przeprowadzimy z tego meczy rylacji live po ślunsku.


źródło: własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.