Koniec zakazu transferowego!

Wczoraj, 15 sierpnia minął zakaz transferowy nałożony na Ruch i od dzisiaj klub może zgłaszać nowych piłkarzy.

W klubie od dłuższego czasu mamy:

Nikołaja Bankowa, Bojana Markovicia, Santiago Villafane, Mateusza Hołownię, Michała Rutkowskiego, Mateusza Zawala oraz Giacomo Mello Corbelliniego i Vilima Posinkovicia.

„Robimy wszystko, żeby na mecz ze Stomilem wystawić już możliwie najmocniejszy skład. Czy w drużynie znajdzie się miejsce dla nowych zawodników zadecyduje trener i aktualna forma piłkarzy. My robimy wszystko, by miał do dyspozycji wszystkich, z którymi podpisaliśmy umowy, gdy zakaz transferowy jeszcze obowiązywał […] Na boisko na pewno nie wybiegnie Bojan Marković. Jest obywatelem Bośni i Hercegowiny, kraju spoza Unii Europejskiej, więc w jego przypadku nie ma takiej fizycznej możliwości, by w trzy dni zdążyć z pozwoleniem na pracę” – mówił Grzegorz Kapica dla oficjalnej strony klubowej.

Chodzi o otrzymanie certyfikatów uprawniających do gry wyżej wymienionych piłkarzy.

Zapytany, czy kadra Ruchu jest już kompletna – dyrektor sportowy odpowiadał:

„Ciągle poszukujemy piłkarzy, którzy byliby wzmocnieniem naszej drużyny. Niestety, nie możemy wykluczyć także odejść. Kilkanaście dni temu zwróciliśmy się do PZPN z prośbą o rozstrzygnięcie rozbieżności pomiędzy przepisami PZPN, a rozwiązaniami obowiązującego w Polsce prawa gospodarczego. Otóż jak wiadomo, rozpoczęliśmy proces restrukturyzacji. Zgodnie z prawem nie wolno nam regulować zobowiązań powstałych przed 23 czerwca tego roku. Wśród tych zobowiązań są m.in. wynagrodzenia wynikające z umów cywilno-prawnych, w tym wynagrodzenia piłkarzy. To, że w całości otrzymają należne im pieniądze jest pewne, bo taki warunek od razu postawiła piłkarska centrala, ale będą musieli na nie poczekać. Tymczasem regulacje PZPN pozwalają piłkarzowi rozwiązać kontrakt jeśli zaległości klubu przekraczają dwa miesiące. Mamy więc sytuację, w której z jednej strony nie wolno nam spłacać zaległych zobowiązań, bo łamalibyśmy prawo, a z drugiej ich nie spłacanie naraża nas na utratę piłkarzy, którzy zechcą rozwiązać kontrakt. PZPN właśnie poinformował nas, że interpretacji w tej sprawie możemy spodziewać się 6 września”.

Niebiescy na obecną chwilę jeszcze nie zdołali zapunktować i nie wykluczone, że już w piątek podczas meczu ze Stomilem zobaczymy zgoła odmienną jedenastkę.


własne / ruchchorzow.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.