Legia triumfuje! – Wypowiedzi oraz konferencja po meczu

rchleg14

Mecz nie byłby tak jednostronny gdyby nie to, że Legia od początku rzuciła się na piłkarzy z Chorzowa. Jednak punkty uciekają i trzeba ich szukać gdzie indziej. Co po meczu powiedzieli piłkarze oraz trenerzy? Czytajcie dalej

Wypowiedzi:

Patryk Lipski:
„O wyniku zadecydował zły początek meczu, nim spojrzeliśmy było już 0-3 i Legia mogła kontrolować przebieg spotkania, ta nasza jedna bramka tylko na chwilę poderwała nas do walki. Legia wygrała zasłużenie. My dobrze byliśmy przygotowani do meczu ale ciężko powiedzieć czego nam zabrakło, na pewno jakieś indywidualne błędy w obronie przeważyły szalę na korzyść Legii.
Po strzelonej bramce ruszyliśmy do ataku i mieliśmy kilka sytuacji, ale dobrze spisywał się Dusan Kuciak. My na pewno musimy ustabilizować naszą dyspozycję i wygrywać każdy mecz, a nie co drugi”.

Kamil Mazek:
„Na pewno podchodziliśmy do tego meczu z wiedzą jak Legia gra, niestety przespaliśmy początek meczu. Nigdy nie oglądałem takiego meczu, żeby w ciągu 12-13 minut dostać trzy bramki także myślę, że źle weszliśmy w ten mecz. Później zdobyliśmy bramkę i nasza gra się poprawiła. Wyglądaliśmy dobrze i była szansa na drugą bramkę ale niestety bramkarz Legii bronił te strzały. Wychodząc na drugą połowę chcieliśmy kontynuować naszą dobrą grę z końcówki pierwszej niestety nie udało się i zamiast tego dostaliśmy czwartą bramkę i ten mecz przegraliśmy.
Wiadomo, że indywidualne kwestie zawsze cieszą, ale gra się dla drużyny i niestety jak drużyna przegrywa to nie jest się w najlepszym humorze.
Mamy już w środę mecz także szybko będzie okazja żeby się zrehabilitować i za trzy dni kolejny mecz, a my na pewno będziemy chcieli z nich wyjść zwycięsko”.

Konferencja prasowa:

12021832_1675484699362635_1792104102_n

Henning Berg (Legia Warszawa):

„To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, w poprzednim mieliśmy 17 okazji do strzelenia gola i ich nie wykorzystaliśmy, dzisiaj mieliśmy 10 okazji i wynik każdy zna. Gra zespołowa jest godna pochwały i indywidualnie zawodnicy się dobrze zaprezentowali”.

walderby

Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów):

„Nie możemy być zadowoleni z tego wyniku i meczu który dzisiaj rozegraliśmy, a zwłaszcza z pierwszych 12 minut. Można powiedzieć, że ten mecz wynikowo zakończył się po dwunastu minutach, natomiast ja zawsze będę szukał pozytywów w takich meczach, bo przegraliśmy 1-4 ale przy stanie 0-3 z taką drużyną jak Legią Warszawa potrafiliśmy zacząć grać normalnie w piłkę i nie zostaliśmy zupełnie zdemolowani tylko zaczęliśmy konstruować akcje i zaczęliśmy walkę. Oczywiście Legia też grała w piłkę, ale strzeliliśmy bramkę po ładnej kontrze i mieliśmy jeszcze dwie sytuacje po których mogliśmy zdobyć bramkę kontaktową. Można gdybać, ale mówię, że to są te pozytywy i indywidualnie też można szukać pozytywów, zaś na stratach tych bramek zaważyły indywidualne błędy, a szczególnie ta pierwsza stracona bramka była zupełnie do uniknięcia.
Jako zawodnik nie przeżyłem takiej sytuacji, żeby w 12 minucie przegrywać 3-0 i również jako trener nie przypominam sobie takiej sytuacji. Trzeba tu oddać chłopakom, że potrafili mimo wszystko pozytywnie zareagować.
Wypada nam podziękować kibicom, że mimo wyniku potrafili nas dopingować, chcieli nam pomóc do ostatniej minuty i to jest bardzo istotne”.

źródło: własne