Małe derby Śląska dla Piasta – wypowiedzi i konferencja po meczu z Piastem (3-0)

piarch30

Ruch Chorzów nie zagrał dzisiaj skutecznie, zaś Piast wykorzystał swoje okazje bezbłędnie. Po meczu zamieniliśmy słówko z Maciejem Iwańskim oraz Kamilem Mazek.

Wypowiedzi:

Maciej Iwański:
„Myślę, że odwaga przyszła od początku drugiej połowy, gdzie od razu staraliśmy się zaatakować, ale musieliśmy się też odkryć i wiedzieliśmy jak to się może skończyć. Liczyliśmy na kontaktową bramkę bo ta na pewno zbliżyłaby nas do dobrego wyniku. Niestety przegrywamy 3-0 i bierzemy to na klatę, teraz w każdym meczu musimy się podnosić”.

Kamil Mazek:
„Na pewno Piast okazał się dzisiaj lepszy i wypunktował nas bramkami, my mieliśmy swoje sytuacje, ale zabrakło nam szczęścia. Miejsce Piasta w tabeli nie jest przypadkowe. Dzisiaj pokazali, że potrafią dobrze grać w piłkę i strzelać bramki. W pierwszej połowie na pewno zabrakło odwagi, w drugiej połowie zagraliśmy lepiej i zabrakło nam bramki kontaktowej, bo ta mogłaby nam inaczej ułożyć to spotkanie, a tak Piast strzelił na 3-0 i było już po meczu”.

Radosław Murawski:
„Wszystko z konferencji przedmeczowej chyba dopisało i temperatura i bramki więc myślę, że to było najważniejsze. Kibice stawili się licznie i my im odwdzięczyliśmy się trzema bramkami. Schematy są i w każdym meczu z tych schematów strzelamy bramki, więc mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej jakichś nowych schematów w naszej grze. My nadal bijemy się o pierwszą ósemkę i nie zastanawiamy się, czy odpłyniemy czy nie. Nie powiedziałbym, że łatwo przyszło to zwycięstwo bo Ruch bardzo dobrze grał w drugiej połowie”.

Konferencja prasowa:

walderby

Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów):

„Na pewno dla kibiców był to interesujący mecz zaś dla nas trochę mniej. Nie graliśmy aż tak źle żeby przegrać 3-0. Myślę, że zarówno Piast jak i My stwarzaliśmy zagrożenie, jednak my popełniliśmy proste błędy które ten mecz ustawiły. Nie będę jednak tłumaczył się brakiem jednego czy drugiego zawodnika, ale dzisiaj to co zagraliśmy to było za mało na Piasta, jednak w mojej ocenie uważam, że przegraliśmy za dużo”.

latal

Radoslav Latal (Piast Gliwice):

„Jestem zadowolony z tego meczu, nieźle zagraliśmy. Z tyłu na zero. Mieliśmy może z początku małe problemy jednak po pierwszym golu uspokoiliśmy trochę grę. Po drugim golu już byłem spokojniejszy. W przerwie mówiłem chłopakom, żebyśmy zagrali na zero z tyłu do końca, a od 70 minuty już wiedzieliśmy, że ten mecz mamy wygrany”.


źródło: własne

2 thoughts on “Małe derby Śląska dla Piasta – wypowiedzi i konferencja po meczu z Piastem (3-0)

  1. Waldek zaś to samo! Jeden napastnik?? Widać jak Piast gra na dwóch i co robi! Tak trza grać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.