Małe Derby Śląska okazją do zmazania plamy – zapowiedź meczu z Piastem Gliwice

rchpia

Po inauguracyjnej porażce piłkarze jednogłośnie powtarzali, że nie takiego wyniku się spodziewali i zapewniali nas, że gra na pewno ulegnie poprawie. Dobrą okazją do tego są Małe Derby Śląska.

Niebiescy dokonują nadal wzmocnień i jak się dowiedzieliśmy, jest bardzo blisko podpisania kontraktu przez Mariusza Stępińskiego, a do tego do klubu dołączyli już Adam Setla i Tomasz Podgórski.

Trener Fornalik mówił: „Pierwszy mecz nam nie wyszedł, a szczególnie ta pierwsza połowa. Jest to jednak początek sezonu i zespoły nie są jeszcze w optymalnej dyspozycji. Wiele drużyn dotknęły te same problemy, czyli krótki okres przygotowawczy i wiele zmian w kadrach, co na pewno ma duży wpływ na to, jak te zespoły się prezentują. Do meczu z Piastem przystępujemy bardzo zmobilizowani, bo zdajemy sobie sprawę, że każde spotkanie jest istotne. Nie można czekać na to, co wydarzy się w przyszłości.”

Na konferencji przed meczem z Piastem dodał również, że o ile Podgórski nie wystąpi raczej w piątek, o tyle poważnie bierze pod uwagę Patryka Lipskiego już od pierwszej minuty meczu.

Trener Latal przyjedzie na Cichą już z bagażem trzech pierwszych punktów w tym sezonie (wygrana z Termaliką 1-0). Tak wypowiedzial się na temat meczu: „Czeka nas trudny mecz, jak zawsze w Chorzowie. Dopiero rozpoczęliśmy rozgrywki, więc ciężko stwierdzić, czy to będzie dla nas dobry sezon. Jak na razie jesteśmy w dobrej formie, udało nam się wygrać pierwszy mecz, choć na początku nie było łatwo. Będziemy się starali poprawić i przyjedziemy tutaj w piątek, by zdobyć punkty.

Na pewno czeka nas ciekawe widowisko i wierzymy mocno w słowa trenera, że zespół z meczu na mecz będzie wyglądał coraz lepiej.

Przewidywane składy:

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy – Zieńczuk, Urbańczyk, Lipski, Surma, Gigołajev – Setla

Piast: Szmatuła – Klepczyński, Osyra, Hebert, Mraz – Szeliga, Murawski, Vacek, Żivec, Badia – Nespor

My zapraszomy na noszo relacjo po ślunsku kiero bydymy pisać tukej: Relacjo Live: Ruch-Piast


źródło: własne / konferencja: niebiescy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.