Małe Derby Śląska – zapowiedź meczu Piast-Ruch

piarch000

Z Piastem gra nam się wyjątkowo dobrze, a zwłaszcza na boisku w Gliwicach. Już jutro o godzinie 20:30 kolejna okazja do dobrego wyniku przy okazji Małych derbów Śląska.

Na pięć ostatnich spotkań tylko jedno przegraliśmy (0-2 16 marca 14r. w Chorzowie) zaś później już tylko zwycięstwa i remis. Bilans bramkowy 6-3 dla Niebieskich mówi sam za siebie. Gdyby zaś spojrzeć na historię z 12 lat to tylko raz przegraliśmy w Gliwicach ( 12 maja 2005 roku 3-1).

Ruch Chorzów na pewno zagra bez Patryka Lipskiego który złapał czwartą żółtą kartkę w Łęcznej i musi odpauzować jedno spotkanie, zaś po stronie gospodarzy największą stratą może być Sasa Zivec, zaś trener Latal na pewno znajdzie jakieś zastępstwo dla niego.

Ostatnio Ruch po golach Visnakovsa i Efira wygrał w Chorzowie 2-0 i Piast pewnie będzie chciał wziąć za ten mecz rewanż, zważywszy, że dzisiaj to Piast jest liderem Ekstraklasy i na pewno wystąpi w roli faworyta w tym spotkaniu.

Mimo zakazu wyjazdowego, kibice Niebieskich mogą pojawić się na stadionie, tylko nie w zorganizowanych grupach, a biletów już zaczyna brakować. Liczymy zatem na głośny doping i wiele emocji piłkarskich.

Przewidywane składy:

Piast: Szmatuła – Korun, Osyra, Hebert, Mraz – Murawski, Pietrowski, Vacek, Barisic, Mak – Nespor

Ruch: Putnocky – Koj, Cichocki, Grodzicki, Szyndrowski – Zieńczuk, Iwański, Efir, Surma, Mazek – Stępiński

Relacjo po ślunsku przeprowadzymy my i to na żiwo ze sztadionu we Glywicach! Tukej mocie link: Relacjo live: Piast-Ruch


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.