Miasto dokupuje akcje Ruchu Chorzów

Od momentu przyjścia na urząd Prezydenta Miasta Chorzów pana Andrzeja Kotali, klub z Cichej 6 nie może narzekać na dobrą współpracę z władzami miasta. Dzisiaj podjęto decyzję o kolejnym zakupie akcji Ruchu Chorzów.

Ledwo ukazała się informacja o wypuszczeniu 3,5 miliona akcji przez klub, a już miasto postanowiło zakupić ich za 1,5 miliona złotych! – „To kolejna forma wsparcia klubu przez miasto. Dzięki temu mamy prawo, by nasz przedstawiciel zasiadał w radzie nadzorczej, a tym samym możemy nadzorować, jak wydawane są przekazywane przez nas środki” – mówił Prezydent Andrzej Kotala. Tym samym Miasto Chorzów posiada przeszło 22% wszystkich akcji Ruchu Chorzów.

Przy tej okazji warto wspomnieć o tym, że zakończyły się już negocjacje z firmą projektową, która wygrała konkurs na opracowanie koncepcji nowego stadionu „Niebieskich” i czekamy tylko na podpisanie umowy, aby w końcu ruszyć z przygotowaniami odpowiedniej dokumentacji.

 

Pozostaje jedna kwestia. Te dobre wieści ujawniają się akurat wtedy, kiedy przypada czas wyborów na Prezydenta Polski. Jak wiemy, obecny Prezydent przegrał pierwszą turę i jest reprezentantem tej samej partii co Andrzej Kotala. Miejmy nadzieję, że nie jest to tylko tak zwana „kiełbasa wyborcza” i te wszystkie wcześniejsze ustalenia między władzami klubu a władzami miasta dojdą do skutku.


źródło: UM Chorzów / niebiescy.pl / własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.