„Migawka” – ostatnie dni związane z Ruchem Chorzów

Zapraszamy na pierwszą porcję najważniejszych informacji minionych dni w nowej formie – migawki.

Po wygranej z Odrą Opole 5-1, Niebiescy udali się do Benicassim. Niestety z powodu złych warunków atmosferycznych, piłkarze dotarli do Hiszpanii dzień później, a noc spędzili w hotelu we Frankfurcie.

Niemalże z marszu Niebiescy przystąpili do pierwszego sparingu – z Servette Geneva i…wygrali 2-1! W meczu zagrał testowany Gamakov, który ma ponoć zostać wypożyczony.

Na zgrupowanie w Benicassim doleciał również Julien Fernandes – 32-letni Portugalczyk ma zagrać w piątkowym sparingu z Diosgyori VTK.

W mediach pojawia się sporo spekulacji na temat możliwych transferów z Ruchu, a mianowicie kilka klubów zawiesiło oko na Patryka Lipskiego, Przemka Bargiela i Kamila Mazka. Ten ostatni ma dograć sezon do końca po czym prawdopodobnie przeniesie się do Zagłębia Lubin.

Paweł Oleksy miał przenieść się do Wisły Płock według niektórych pogłosek, ale ostatecznie wybrał się z drużyną Ruchu na zgrupowanie do Hiszpanii i tym samym jego przyszłość wciąż nie jest znana w 100 procentach.

Do treningów wrócił Michał Koj! To bardzo dobra wiadomość dla Niebieskich.

Na Ruchu nadal ciąży zakaz transferowy. NKO w tej sprawie obradowało już 25 stycznia, jednak nadal nie jest znana decyzja co do cofnięcia tegoż zakazu. Na ten moment Niebiescy mogą zgłaszać nowych piłkarzy do gry.

Podczas jednego z treningów Jakub Arak doznał skręcenia stawu skokowego. Na ten moment trenuje indywidualnie.


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.