„Migawka” – ostatnie wieści z Cichej 6

Ostatnimi czasy w Chorzowie zapanowała rewolucja, a my w telegraficznym skrócie opisujemy te wydarzenia.

W marcu, w klubie powitano nowych członków Rady Nadzorczej, w której skład wchodzą panowie: Rafał Byrczek, Eugeniusz Gorczowski, Piotr Małecki, Mariusz Śrutwa, Jerzy Weindich, a przewodniczącym został pan Adam Stankiewicz.

Poza zmianami w radzie nadzorczej doszło do zmiany również na stanowisku rzecznika prasowego. Nowym rzecznikiem został pan Witold Jajszczok.

Ostatniego dnia marca Niebiescy złożyli wniosek licencyjny, w którym zgłosili jedynie stadion przy Cichej 6, a nie jak zakładano – Stadion Śląski.

Prezes Paterman przyznał na antenie TVP3, że dług Ruchu Chorzów wynosi 36 milionów, z czego 21 milionów złotych to dług wewnętrzny, zaś reszta to zobowiązania wobec partnerów zewnętrznych.

6 kwietnia prezes Paterman zapowiedział, że za awans zespołu do górnej ósemki przyzna premię w wysokości 1 miliona złotych do podziału między piłkarzy i sztab szkoleniowy.

W czwartek piłkarze postanowili nie wychodzić na popołudniowy trening w geście protestu przeciwko zaległościom w wypłatach. Piątkowy trening odbył się już normalnie.

Dzisiaj internet obiegła informacja, że firma Helimed, która świadczyła usługi medyczne zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu, wycofała się ze współpracy z Ruchem Chorzów. Umowa wygasła ostatniego dnia marca. Rzecznik prasowy klubu zapewnia jednak, że trwają rozmowy z nową firmą.


źródło: własne / ruchchorzow.com.pl / katowice.wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.