Migawka – ostatnie wieści z Cichej 6

Zapraszamy na kolejną, szybką porcję wieści dotyczących klubu z Chorzowa.

Dużo ostatnio się mówiło o decyzji NKO w sprawie zakazu transferowego. Klub zgłosił do gry Gamakova i testował kilku piłkarzy, ale ostatecznie zakaz został podtrzymany do końca tego sezonu.

Po nieudanej inauguracji rudny w starciu z Cracovią Ruch jechał do Warszawy na mecz z Legią. Piękna bramka Lipskiego i jeszcze lepsze, premierowe trafienie Urbańczyka przyćmiło rzekomy blask Legii, a trzecia bramka Niezgody pokazała, że nie straszny nam jest żaden rywal.

Aleksander Kurczyk nie pełni już obowiązków prezesa Ruchu, ale nadal zostaje przewodniczącym Rady Nadzorczej. To pokłosie informacji o przejęciu przez Janusza Patermana pakietu akcji od Dariusza Smagorowicza. Na najbliższym posiedzeniu Rady ma zapaść decyzja o nowym prezesie klubu.

Adam Pazio dotkliwie ukarany za uderzenie w twarz Artura Jędrzejczyka podczas meczu z Legią. Komisja Ligi postanowiła zawiesić piłkarza na 3 mecze Ekstraklasy.

Trwają rozmowy działaczy Ruchu Chorzów ze szwajcarskim FC Aarau. Kluby liczą na stałą współpracę w zakresie wymiany doświadczeń w szkoleniu młodzieży, a także trenerów.


źródło: własne / ruchchorzow.com.pl / katowicki.sport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.