Minus punkt nadal aktualny!

Komisja odwoławcza ds. Licencji klubowych postanowiła utrzymać w mocy swoje wcześniejsze ustalenia i Ruch Chorzów w tym sezonie będzie miał odjęty jeden punkt.

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Komisji odwoławczej do spraw licencji klubowych na którym zarządzono:

1. Utrzymać w mocy decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 25 stycznia 2016 roku, nakładającą na Klub Ruch Chorzów sankcję regulaminową w postaci kary odjęcia jednego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/2016 w związku z naruszeniem kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego.

2. Uznać za bezprzedmiotowe i pozostawić bez rozpoznania odwołanie Klubu w zakresie punktu 2 decyzji, ponieważ Klub wraz z odwołaniem, przedstawił potwierdzenia zapłaty zobowiązań przeterminowanych na dzień 30 czerwca 2015 roku.

Co znaczy, że Ruch Chorzów zostanie pozbawiony punktu w trakcjie trwania bieżących rozgrywek Ekstraklasy. Dodatkowo w stosunku do Lechii Gdańsk Komisja postanowiła:

1. Utrzymać w mocy decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 25 stycznia 2016 roku nakładającą na Klub Lechia Gdańsk SA sankcję regulaminową w postaci kary odjęcia jednego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/2016 w związku z naruszeniem kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego.

Powyższe decyzje są ostateczne.

Od niniejszej decyzji klubom nie przysługuje już odwołanie do Komisji do spraw licencji klubowych. Jednakże mogą odwoływać się na wyższe szczeble.


źródło: pzpn / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.