„Na taki mecz nie trzeba nikogo dodatkowo motywować” – wywiad ze trynerem Łukaszem Beretą

Dariusz Grabiński

Ruch Chorzów zrymiowŏł ze Górnikiem II Zŏbrze 2-2. Po szpilu zapytali my trynera Ruchu ło pora spraw, a znŏjdły sie tyż pytania nŏszych czytelników ze Twittera! Zapraszŏmy do lektury. Wywiad naszkryflany po Polsku.

Życie na Niebiesko: Górnik Zabrze – Ruch Chorzów… to chyba, bez względu na poziom rozgrywkowy zawsze budzi większe zaangażowanie? Jaka jest motywacja drużyny na taki mecz?

Łukasz Bereta: Na taki mecz nie trzeba było żadnego zawodnika dodatkowo motywować, zeszło 8 zawodników z kadry pierwszego zespołu oraz było prawie 5 tysięcy ludzi więc każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony.

ŻNN: Na pewno lepiej grać takie mecze w Ekstraklasie, jednak realia zmuszają do gry na 4 – tym poziomie rozgrywkowym… czy drużyna ma „z tyłu głowy” plan na awans?

Ł.B.: Jeśli chodzi o awans w tym sezonie to patrzymy na to realnie. Mamy niezły zespół który jest na początku swojej drogi. Przygotowania nie poszły zgodnie z planem, przełożone mecze, strajk i brak treningów. Potrzebujemy czasu aby to wszystko się zgrało, ponieważ odeszło 14 zawodników z poprzedniego sezonu.
Jeśli ktoś pyta o awans w tym sezonie lub w przyszłym i grze w ekstraklasie to po prostu nie wie jaka obecnie jest sytuacja finansowa klubu, że przy takim funkcjonowaniu nie ma szans aby myśleć o grze wyżej.

ŻNN: Ruch Chorzów obecnie ma minusowe punkty za sobą, czy jest szansa na regularne „punktowanie”?

Ł.B.: Myślę że jeśli nasza gra będzie wyglądać tak jak na meczach z Rekordem i Górnikiem to jestem pewny, że będziemy punktować i z meczu na mecz będziemy bardziej pewni siebie.

ŻNN: Czy temat pozyskania – jeszcze w tej rundzie kolejnego pomocnika i napastnika jest nadal aktualny?

Ł.B.: Jeśli chodzi o temat nowych zawodników, to jak możemy kogoś kontaktować jeśli zawodnicy z obecnej kadry nie mają zapłaconych pensji?

ŻNN: Na koniec tylko krótko…Stadion dla Ruchu? Musi powstać? Czy nie koniecznie?

Ł.B.: Myślę, że od stadionu powinniśmy zacząć, ponieważ nawet gdyby jakimś cudem były by awanse, to jeśli nie ma infrastruktury i organizacji w klubie to i tak jest pewne, że to prędzej czy później upadnie.


własne / pytania zadawane przez użytkowników twittera