Najlepszym spotkaniem rundy mecz z Jagiellonią

Chociaż w ankiecie zamieszczonej na stronie wzięło udział zaledwie 9 osób to większość opowiedziała się za meczem Ruchu z Jagiellonią Białystok, jako tym najlepszym w wykonaniu „Niebieskich”.

Ankieta znajdowała się pod linkiem: http://zycienaniebiesko.wordpress.com/2014/12/16/ankieta-dla-kibicow/

Wyniki: Ruch-Jagiellonia (4), Ruch-Vaduz (2), Esbjerg-Ruch (2), Ruch-Śląsk (1).

Do dnia 9 listopada Ruch Chorzów odnotował aż 9 meczy bez zwycięstwa, co bez dwóch zdań dla kibiców było powodem do wstydu. Do Chorzowa przyjechał wtedy zespół który zajmował pozycję wicelidera Ekstraklasy, przez co „Niebiescy” nie byli faworytem tego meczu.

Na domiar złego to właśnie goście objęli prowadzenie już w 18 minucie, jednak od tego momentu w Ruchu gra diametralnie się zmieniła, co dało efekt w postaci pięciu goli, zaś tuż przed końcem Jagiellonia jedynie zmniejszyła rozmiary porażki z 5:1 na 5:2.

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że w 2009 roku, 8 listopada (też w niedzielę) na Cichej Ruch (prowadzony przez Waldemara Fornalika) wygrał z tą samą drużyną, prowadzoną przez tego samego trenera (Michała Probierza) również 5:2, a sezon piłkarze z Chorzowa zakończyli na trzecim miejscu!

Miejmy zatem nadzieję, że jest to dobry prognostyk na ten sezon, oraz oby takich meczy jak ten z 9 listopada było jeszcze więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.