Nasza strona świeci na niebiesko z Fundacją JiM!

polska na strone ok

Fundacja JiM organizuje akcję, w której najawżniejsze jest diagnozowanie objawów autyzmu u dzieci. Obecnie prowadzi akcję „Polska na niebiesko”, w której każdy uczestnik może świecić w dowolnie wybrany przez siebie sposób. 

Co to świecenie ma na celu? Przede wszystkim wyrażenie chęci, aby społeczeństwo wykazało jakąś chęć zainteresowania tematem autyzmu, oraz jest to wyraz solidarności z rodzinami, w których pojawił się problem autyzmu.

Nasza strona postanowiła się dołączyć do akcji i dlatego po prawej stronie widzicie zdjęcie żarówki która symbolizuje nasze wsparcie w diagnozowaniu autyzmu.

Do akcji dołączył się również zespół Piasta Gliwice, a także wielu znanych innych sportowców. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona to kliknij poniższy link i przyłącz się do świecenia.
LINK: http://www.jim.org/polskananiebiesko

 

2 kwietnia w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu wszyscy świecimy dla dzieci z autyzmem. Przyłącz się, pomóż zmienić ich świat na lepsze!

Co to jest autyzm?

Autyzm nie jest chorobą! To całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Dzieci z autyzmem mają trudność z nawiązywaniem kontaktu z innymi ludźmi. Często nie mówią. Tylko wczesna diagnoza i konsekwentna terapia dają im szansę na samodzielność. A pamiętać należy, że autyzm rozpoznaje się już u 1 dziecka na 100.


źródło: Fundacja JiM / własne

2 thoughts on “Nasza strona świeci na niebiesko z Fundacją JiM!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.