„Nie pozostaje nic innego, jak wyjechać z Bytomia z trzema punktami” – Winciersz przed derbowym meczem z Polonią Bytom [WYWIAD]

FB: Mateusz Winciersz

Przed meczem Polonii Bytom z Ruchem Chorzów porozmawialiśmy chwilę z Mateuszem Wincierszem (na zdj.) zapraszamy do lektury wywiadu (po polsku):

ŻNN: Derby Śląska. Ba! Najstarsze Derby Śląska! Trzeba się jakoś dodatkowo motywować na takie spotkanie?

Mateusz Winciersz: Myślę że motywacji nie brakuje żadnemu z nas. Każdy wie jak kończyły się nasze ostatnie dwa spotkania ligowe i z jakim rywalem gramy w niedzielę. Nie pozostaje nic innego, jak wyjechać z Bytomia z trzema punktami. Będzie to najlepszy sposób rehabilitacji. Bardzo cieszy mnie fakt, że kibice doszli do porozumienia i nasi będą tam z nami. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko.

ŻNN: Szykuje się najtrudniejszy mecz w tym sezonie? Czy raczej z gatunku tych, jak każdy inny?

M.W.: Myślę, że mecz jak każdy inny, jednak smak zwycięstwa będzie podwójny. Wiadomo z jaką marką gramy. Wiemy na co stać obie ekipy. Jednak założenie jest takie jak zawsze. Liczą się 3 punkty. Zrobimy wszystko aby je ze sobą zabrać.

ŻNN: Derby zawsze rządzą się swoimi prawami. Taka panuje opinia. Też tak uważasz?

M.W.: Myślę, że tak. Nikt tutaj się nie położy. Każdy zrobi wszystko aby z każdej sytuacji wyciągnąć jak najwięcej. Dokładając do tego głośny doping fanów sprawi, że nogi i głowa będą głodne gry oraz walki.

ŻNN: Często mecze te są nudne. Zmienicie to?

M.W.: Hmm myślę, że mecze z poprzedniego sezonu z Górnikiem 2:2 i Polonią Bytom 3:1 dostarczyły kibicom wielu emocji i bramek. Każdy z nich był inny, bo z Górnikiem wygrywaliśmy 1:0, przegrywaliśmy 1:2, ostatecznie po walce remisujemy 2:2. Natomiast z Polonią szybkie trzy strzelone bramki ustawiły już mecz do końca, co w derbach rzadko się zdarza aby wygrywać taką różnicą bramkową.

ŻNN: Nawiązując jeszcze do kibiców. Ich presja, oczekiwania są mocno odczuwalne w szatni?

M.W.: Myślę że każdy z nas ma świadomość w jakim klubie jest i presja była, jest i zawsze będzie. W końcu to 14 krotni mistrzowie. My, młodzi chcemy się jak najlepiej rozwijać i Ruch te warunki oferuje nam bardzo dobre. Nic innego jak czerpać z tego najwięcej. Uważam, że gra w Ruchu to dla mnie zaszczyt i marzenie, które się spełniło. Także w moim przypadku presja kibiców daje mega pozytywnego kopa do dalszej pracy.

ŻNN: Trzeba już odrabiać straty do lidera. Jesteście raczej spokojni o dyspozycję, czy jest lekko nerwowo?

M.W.: Nie absolutnie. Nie ma drużyn niepokonanych. Jesteśmy spokojni o dyspozycję. W poprzedni weekend nie graliśmy. Trenerzy dobrze zaplanowali minione dwa tygodnie przygotowań. Wierzymy w swoje umiejętności i liczymy, że na boisku w niedzielę je bardzo dobrze zaprezentujemy.

ŻNN: Z Twojej perspektywy, mecz z Polonią będzie weryfikował zapędy na awans?

M.W.: Myślę, że da pozytywny impuls. Jednakże sezon nie dawno się rozpoczął. Każdy mecz traktujemy jako arcy – ważny. Podsumowując myślę, że niedzielny mecz warto zobaczyć i mam nadzieję, że będziemy wracać do domu zadowoleni.

ŻNN: Czego zatem można życzyć drużynie w derbach?

M.W.: Oczywiście zwycięstwa. Jednakże byłoby dobrze gdyby odbyło się bez kontuzji, bo to dopiero 7 kolejka i jeszcze wiele spotkań przed nami.

ŻNN: Dziękuję za rozmowę.

M.W.: Dziękuję i pozdrawiam.

Nôjstarsze Derby Ślōnska już we niydziela, 13 września! Szpil sztartnonć mo ło 15:00 na sztadionie Szombierek!


rozmawiał: Dejvid