„Niebiescy” w eWinner II Lidze!

Po zwycięstwie 4-0 z Miedzią II Legnica drużyna Ruchu Chorzów „przyklepała” awans do eWinner II Ligi i w sezonie 2021/22 będzie występować na szczeblu centralnym.

Strzelanie rozpoczęło się już w 2 minucie meczu, kiedy strzałem z woleja wynik otwarł kapitan Ruchu – Tomasz Foszmańczyk. W 32 minucie prowadzenie podwyższył Bartłomiej Kulejewski, a jeszcze przed przerwą – w 38 minucie – swoją pierwszą bramkę w barwach Ruchu zdobył Tomasz Wójtowicz, który wykorzystał ogromny błąd bramkarza Miedzi II. Po przerwie „Niebiescy” kontrolowali mecz, a po wejściu na boisko Jakuba Siwka nie minęło dużo czasu, aby ten wpisał się na listę strzelców – bramkę efektownym strzałem zdobył w 86 minucie meczu.

Zajmująca drugie miejsce Polonia Bytom traci do „Niebieskich” 12 punktów na 3 kolejki przed końcem sezonu, co oznacza, że nie są już w stanie dogonić Ruchu Chorzów.

Drużynie, działaczom i pracownikom Klubu gratulujemy wykonania pierwszego ważnego kroku w kierunku powrotu do Ekstraklasy. Teraz czeka na nas „eWinner II Liga”!