Niebiescy wracają do Chorzowa – podsumowanie zgrupowania w Side

Niebiescy w Turcji przebywali od 24 stycznia do 5 lutego, zatem 12 dni. W tym czasie rozegrali pięć sparingów.

Piłkarze Ruchu Chorzów wygrali 2 mecze, 2 zremisowali a jeden przegrali. W trakcie trwania tych meczy trener Fornalik dał szansę wszystkim dostępnym piłkarzom, żaden nie odniósł kontuzji – co z resztą dla trenera było najważniejsze i to podkreślał po każdym sparingu.

Trener próbował również różnych ustawień, z jednym bądź dwoma napastnikami a także warianty z ustawieniem Marcina Malinowskiego, na środku obrony i jako defensywnego pomocnika.

Licząc wszystkie spotkania „Niebieskich” w tym roku to byli nie pokonaną drużyną przez osiem spotkań, a ostatnia porażka mogłaby zakończyć się inaczej gdyby nie przerwanie meczu przez sędziego w 87 minucie gry. Tym razem trenet podkreślał, że ta porażka pokazała zaledwie, aby piłkarze ostudzili nieco głowy przed ligą.

W trakcie całego okresu przygotowawczego trener mógł sprawdzić wszystkie nowe nabytki, czyli Kamila Mazka, Pawła Oleksego, Miłosza Trojaka, Matusa Putnocky`ego, Mateusza Kwiatkowskiego, Konrada Mularczyka oraz Macieja Urbańczyka.

Kapitanami bywało trzech piłkarzy – Marcin Malinowski, Rafał Grodzicki oraz Piotr Stawarczyk, jednak póki co opaska kapitańska zostanie chyba na ręce „Maliny”.

Piłkarze teraz będą trenować już tylko na swoich obiektach i nie są planowane żadne dodatkowe sparingi, zaś sztab szkoleniowy ma zapewne spory materiał do przeanalizowania przed startem rundy wiosennej. Ta startuje 13 stycznia, dzień później na boisko wybiegną piłkarze Ruchu Chorzów i Piasta Gliwice.

W międzyczasie czeka nas jeszcze prezentacja pierwszej drużyny, a ta odbędzie się w poniedziałek – 9 lutego o godzinie 19:00 w hali MORiS-u.

P.S. Jeśli ktoś chciałby śledzić samolot z piłkarzami na pokładzie to tutaj macie link: http://www.flightradar24.com/SXS3PH/5729d69

źródło: własne