Bliżej rywala: Nowa twarz Górnika Łęczna

Letnie okno transferowe, to w Łęcznej bardzo burzliwy okres. Drużynę prowadzoną przez Andrzeja Rybarskiego opuściło aż 9 graczy, a ubytki uzupełniono 4 transferami. Jak więc będzie wyglądać pierwsza jedenastka podczas inauguracji sezonu przy Cichej?

Łęcznianie do rozgrywek zgłosili tylko 15 zawodników. Nowym nabytkiem drużyny z Lubelszczyzny ma być Aleksander Komor. Piłkarz zaliczył epizod w Ruchu w latach 2012-2013. Defensor został zgłoszony nawet do rozgrywek Ekstraklasy, ale nie zdołał przebić się do pierwszej jedenastki, dlatego w styczniu 2014 roku dołączył do Motoru Lublin. Tam w ostatnim sezonie zagrał w 24 spotkaniach, trafiając dwa razy do siatki rywali.

Zaklepanymi przez „Dumę Lubelszczyzny” piłkarzami są Szymon Drewniak, Piotr Grzelczak, Dariusz Jarecki oraz Wojciech Małecki. Z kolei w odwrotnym kierunku powędrowali m. in. Tomasz Nowak, Vlejko Nikitović, Lukas Bielak czy Silvio Rodić. Bliski odejścia z Łęcznej jest również Jakub Świerczok. Mimo to, okres przygotowawczy zawodnicy Górnika zakończyli bez porażki. Co więcej, na przegranym polu zostawili Jagiellonię, Podbeskidzie czy Pogoń Siedlce, a zremisowali z Lechem Poznań. W Chorzowie zapowiada się więc emocjonująca konfrontacja.


red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.