Nowe kluby partnerskie Ruchu!

Do grona partnerów Ruchu Chorzów, w minionym tygodniu dołączyło kilka klubów partnerskich.

Prezydent Świętochłowic – Daniel Beger poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Miasto oraz kluby Śląska Świętochłowice i Naprzodu Lipiny podpisały umowę na mocy której utalentowani gracze tychże klubów będą trafiali do szkółek piłkarskich Ruchu Chorzów.

„Ruch to nasz naturalny partner sportowy. W Akademii szkoli się ok. 100 naszych młodych mieszkańców. Poza tym w składzie Ruchu znajdziemy także kilka naszych akcentów. Decyzją determinującą wejście w ściślejszą współpracę jest obecna sytuacja klubu, który jest sprawnie zarządzany, co niesie nadzieje na ligowe awanse i zwycięstwa. Kibicują temu mieszkańcy Świętochłowic” – mówił prezydent Świętochłowic.

„Współpraca z Miastem Świętochłowice jest dla nas bardzo istotna i cieszymy się, że doszło do podpisania tego porozumienia. Świętochłowice to jeden z najsilniejszych ośrodków na mapie naszych fanklubów, jest tutaj mnóstwo kibiców Ruchu, którzy regularnie pojawiają się na meczach przy Cichej, gdy tylko jest taka możliwość. Ze Świętochłowic wywodzi się także wielu byłych i obecnych zawodników naszego Klubu. To wszystko sprawia, że Świętochłowice są Ruchowi wyjątkowo bliskie. Podpisanie listu intencyjnego sprawia, że swoimi działaniami promocyjnymi będziemy docierać do jeszcze większego grona odbiorców i liczymy na to, że coraz większa część społeczności Świętochłowic będzie również należeć do społeczności kibiców „Niebieskich”. Mamy także nadzieję, że porozumienie zwróci uwagę miejscowych przedsiębiorców na nasz Klub, a swoimi działaniami będziemy w stanie zachęcić ich do współpracy” – podkreślał prezes Ruchu.

Kolejnym klubem który podpisał umowę partnerską z Ruchem jest LKS Wisła Wielka.

„Nasz klub ma już dość długie tradycje, bo powstał w 1950 r. Cały czas skupiamy się na rozwoju dzieci i młodzieży. Trenują u nas dzieci już od trzeciego roku życia. Łącznie mamy 11 grup treningowych, większość uczestniczy w rozgrywkach ligowych, czy turniejach. Łącznie w tej naszej małej miejscowości szkolimy 125 dzieci. Staramy się rozwijać je pod kątem umiejętności indywidualnych. Nie mamy wielkiego parcia na wyniki w rozgrywkach. Nie prowadzimy selekcji, mogą u nas trenować wszyscy chętni, przy czym staramy się naszą pracę szkoleniową wykonywać na jak najlepszym poziomie. Prócz regularnych zajęć nawiązaliśmy także współpracę ze szkółką bramkarską, planujemy treningi indywidualne z jednym z naszych trenerów, który jest licencjonowanym trenerem Polish Soccer Skills” – mówił Łukasz Pietryja, prezes LKSu.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pozyskaliśmy kolejnego partnera. Jak w każdym innym przypadku, jestem przekonany, że korzyści będą obopólne. Będziemy współpracować na polu systemu szkolenia, trenerów LKS-u zapraszamy na staże i warsztaty. Liczymy, że wyróżniający się zawodnicy z Wisły Wielkiej trafią w przyszłości na Cichą. Podpisanie tej umowy to kolejny krok dla rozwoju Akademii Piłkarskiej Ruchu i UKS-u oraz element większego, rozwijającego się programu klubów partnerskich” – o tej współpracy powiedział prezes Seweryn Siemianowski.

W zeszłym tygodniu do grona partnerów dołączyły również Piekary Śląskie i Orzeł Nakło Śląskie.

„Cieszy nas rozwijająca się współpraca, nie tylko pomiędzy Miastem Piekary Śląskie a Ruchem Chorzów, ale również fakt zacieśniania kooperacji z piekarskimi klubami  – Andaluzją i Orkanem. Liczymy, że dzięki porozumieniom, większa liczba naszej młodzieży będzie mogła zaprezentować swoje talenty piłkarskie na wyższych poziomach rozgrywek” – mówiła pani prezydent Piekar Śląskich, Sława Umińska – Duraj.

„Jesteśmy dumni z podpisania umowy o współpracy z Ruchem Chorzów – 14-krotnym mistrzem Polski. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna i przyniesie wiele wymiernych efektów i radości przede wszystkim kibicom chorzowskiego Ruchu, jak i nakielskiego Orła. Ale przede wszystkim mamy nadzieję, że skorzysta na tym nasza młodzież, która zyskuje większe możliwości rozwoju, na wyższym poziomie. Wierzę, że niebawem w barwach „Niebieskich” zadebiutuje wychowanek Orła” – podkreślał prezes Orła, Michał Gołąbek.

Ubiegły tydzień obfitował w bardzo dobre wiadomości dla Niebieskich, a fakt podpisania aż tylu umów partnerskich sugeruje, że nikt w Chorzowie nie siedzi z założonymi rękami i nie czeka na rozwój sytuacji, tylko sam bierze się do roboty.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje które będziemy mogli dla Was podsumować.


własne / ruchchorzow.com.pl