Ocena redakcji za mecz z Górnikiem Łęczna (0-3)

gklrch03

Co mecz postaram się ocenić piłkarzy „Niebieskich” za wykonaną pracę. Oceny będą w skali od 1 do 6. Dzisiaj oceny za mecz z Górnikiem Łęczna.

Pierwszy skład:

Matus Putnocky – 5 (znowu popisał się świetną interwencją i oprócz tego cały mecz bronił bardzo dobrze)

Michał Koj – 5,5 (perfekcyjny występ Michała! Druga bramka w drugim meczu i cały czas walka o każdą piłkę. Takie występy chcemy oglądać)

Mateusz Cichocki – 5 (najgorszy okres ma już chyba za sobą. Na pewno coraz solidniejsze występy mogą napawać optymizmem, a do tego jest już nie lada konkurencją dla Helika)

Rafał Grodzicki – 5 (jakby ktoś chciał wiedzieć jak ma grać kapitan zespołu to powinien zobaczyć ten mecz z Łęcznej. Rafał dyrygował obroną wyśmienicie)

Marek Szyndrowski – 5 (jak i cała reszta defensywy zagrał w tym meczu bez zarzutu. Mimo wieku widać, że jeszcze w tym sezonie może namieszać)

Kamil Mazek – 5 (asysta i kilka dobrych innych okazji dają mu wysoką notę za ten mecz. Do pełni szczęścia właściwie brakowało tylko tej upragionej pierwszej bramki)

Łukasz Surma – 5 (środek pola ma opanowany do perfekcji, liczba meczy i wiek dają spore profity. Bardzo ważne ogniwo Ruchu Chorzów)

Patryk Lipski – 4 (ostatnio jakby lekko przygaszony, rozgrywanie piłki wychodzi mu dobrze, ale czasem zbyt bardzo kombinował)

Maciej Iwański – 5 (wszedł do drużyny na dobre i na pewno nie odpuści swojej obecnej pozycji w klubie. Doświadczenie i boiskowe cwaniactwo przynoszą coraz więcej profitów, mecz bardzo dobry w jego wykonaniu)

Marek Zieńczuk – 6 (rozegrał świetne zawody. Zagrał po raz 400-setny w Ekstraklasie, bramka plus bardzo dobre podania powodują, że zostaje oceniony najwyżej za ten mecz)

Mariusz Stępiński – 5 (gra tyłem już coraz lepsza, kolejna bramka co świadczy, że potrafi się ustawić i te bramki strzelać. Oby tak dalej)

Rezerwowi:

Michał Efir – niesklasyfikowany (grał zbyt krótko)

Tomasz Podgórski – niesklasyfikowany (grał zbyt krótko)

Ocena sędziego:

Marcin Borski już nie raz pokazywał, że jest dobrym sędzią, jednak w tym meczu można by się przyczepić do kilku jego niesłusznych decyzji. Michał Koj wybijał piłkę czysto i nie powinno być gwizdka, a w drugiej sytuacji liniowy zasugerował spalonego który jednak odgwizdany być nie powinien.

Piłkarzem meczu zostaje Marek Zieńczuk – zagrał świetny mecz, strzelil bramkę i to nie byle jaką. 400 meczy już za nim i z meczu na mecz widać, że w Chorzowie czuje się bardzo dobrze, a do tego jego gra zaczyna wyglądać jak przystało na piłkarza klasy europejskiej.

Skala oceniania:
1 – beznadziejna postawa
2 – przyczynił się do słabego wyniku drużyny
3 – coś walczył ale mało
4 – dosyć dobra postawa, może być nieco lepiej
5 – prawie ideał, zaliczał zdecydowaną większość lepszych interwencji, podań niż tych gorszych
6 – gwiazda meczu, nie ma praktycznie zarzutów co do postawy piłkarza


źródło: własne