Ocena redakcji za mecz z Piastem Gliwice

rucpia

Co mecz postaram się ocenić piłkarzy „Niebieskich” za wykonaną pracę. Oceny będą w skali od 1 do 6. Dzisiaj oceny za mecz z Piastem Gliwice.

Pierwszy skład:

Matus Putnocky – 4 (to co miał do roboty to wybronił. Duża zasługa obrońców, że roboty dzisiaj nie miał za dużo)

Martin Konczkowski – 4 (praktycznie nie wymieniany w relacji bo i roboty nie miał na skrzydle zbyt wiele, ale to co musiał to wybijał bardzo dobrze)

Rafał Grodzicki – 4 (zagrał na miarę kapitana, czyli dobrze. Trochę dzisiaj brakowało tych dokładnie zagrywanych „crossów” ale wierzymy, że się w tym poprawi)

Michał Koj – 4,5 (inteligentnie się zastawiał i na pewno zmazał plamę z meczu z Łęczną. Będą z niego ludzie, pod warunkiem, że piłki zgrywać ędzie tak jak „Grodek”)

Paweł Oleksy – 4,5 (jeśli powtórki dobrze zweryfikują, to zaliczył dzisiaj asystę i to nie byle jaką. Też po błędzie z meczu z Łęczną zmazał dzisiaj plamę)

Marek Zieńczuk – 4 (gdyby nie te wolne…byłoby „pięć” ale czasem lepiej oddać piłkę młodemu Lipskiemu)

Maciej Urbańczyk – 4,5 (w końcu coś strzelał. Nie ważne, że niecelnie, ale są te próby i jak dobrze ułoży nogę to będą i gole. Dzisiaj solidny występ. Oby tak dalej)

Patryk Lipski – 4,5 (zdecydowanie lepsza motoryka niż u Starzyńskiego. Asysta drugiego stopnia też niczego sobie. Widać, że nogę ma dobrze ułożoną. Dzisiaj bardzo ambitnie, a i zgranie z drużyną coraz lepsze)

Łukasz Surma – 4 (wiek robi swoje i u Łukasza widać, że z meczu na mecz nie ma już wybitnej jakości, ale nie ma tego złego…zagrał bardzo dobrze i zasługuje na swoją notę)

Rołand Gigołajev – 3,5 (uderzenie z 83 minuty to jego najlepsza decyzja w tym meczu, a miał kilka okazji do oddania strzału i już nie jednokrotnie pokazywał, że gole można zdobywać z każdej pozycji. Z lewej jednak zdominowany przez Oleksego)

Eduards Visnakovs – 5 (niby nie „dziewiątka”, a pokazał, że gole strzelać potrafi. Po jego strzale mało siatka nie pękła. Znowu wywalczył ile potrafił, a gol palce lizać)

Rezerwowi:

Michał Efir – 5 (wystarczyło kilka minut żeby strzelić gola i nie ma co ukrywać, że aby strzelić trzeba umieć się znaleźć tam gdzie piłka. Dzisiaj za dużo nie pokazał, ale nota za bramkę się należy)

Kamil Mazek – niesklasyfikowany (grał zbyt krótko)

Ocena sędziego:

Sędzia Kwiatkowski bardzo dobrze poprowadził dzisiejsze zawody i nie ma co do jego pracy dzisiaj żadnych zastrzeżeń. Dodatkowo koledzy na liniach również nie zrobili nic co mogłoby źle wpłynąć na ocenę.

Piłkarzami meczu zostają Efir i Visnakovs – w klubie bardzo pilnie poszukuje się napastników, a po tym meczu widać, że mamy dwóch dobrych strzelców. Jeśli nadal będą grać tak jak dzisiaj, to Setla czy Stępiński (jeśli podpisze) nie są potrzebni. Jednakże jeden mecz nie może wpłynąć na ogólną ocenę. Czekamy na więcej goli.

Skala oceniania:
1 – beznadziejna postawa
2 – przyczynił się do słabego wyniku drużyny
3 – coś walczył ale mało
4 – dosyć dobra postawa, może być nieco lepiej
5 – prawie ideał, zaliczał zdecydowaną większość lepszych interwencji, podań niż tych gorszych
6 – gwiazda meczu, nie ma praktycznie zarzutów co do postawy piłkarza


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.