Oceny redakcji za mecz z Górnikiem Zabrze (1-0)

rchgor10

Co mecz postaram się ocenić piłkarzy „Niebieskich” za wykonaną pracę. Oceny będą w skali od 1 do 6. Dzisiaj oceny za mecz z Górnikiem Zabrze.

Pierwszy skład:

Matus Putnocky – 5 (wybronił tyle ile musiał, a jego interwencje znowu cieszyły oko kibica. Na pewno jeden z najlepszych na boisku)

Paweł Oleksy – 5,5 (w obronie niesamowicie popracował. Po przerwie w grze chciał się pokazać z dobrej strony i golem przypieczętował dobrą postawę)

Mateusz Cichocki – 4 (nie ma do niego wielkich zastrzeżeń, jednak widać, że środek obrony nie jest jeszcze zgrany i Mateusz musi popracować mocniej na lepszą ocenę)

Rafał Grodzicki – 4 (widać, że Rafał stara się układać grę w obronie, jednak mankamentem jest brak zgrania z Cichockim, co często powoduje luki w obronie)

Martin Konczkowski – 4,5 (prawa strona bez Martina to nie obrona. Młody „Konczi” świetnie sobie radzi z presją i w derbach już też zbiera doświadczenie)

Kamil Mazek – 4,5 (w końcu próbował coś strzelać, jeszcze tylko musi sobie lepiej układać piłkę pod strzał bo w tym meczu co rusz był blokowany)

Łukasz Surma – 5 (bez „Surmika” będzie ciężko i to widać. Może mieć słabsze mecze, jednak jak przychodzą derby to daje z siebie wszystko. Środek pola miał opanowany, a do tego świetny przegląd boiska)

Patryk Lipski – 4 (po kilku dobrych meczach przyszedł nieco gorszy, na pewno trema nieco mu nie pomagała ale jeszcze kilka spotkań i będzie piłkarzem kompletnym)

Maciej Urbańczyk – 5 (walczak z niego niezły. Pierwsze derby i chyba najmniej zestresowany piłkarz z całej młodej obsady. Kiedy musiał to się nie bał wślizgu, kiedy trzeba było wybić to wybijał)

Marek Zieńczuk – 4,5 (w niektórych momentach musiał brać grę na siebie, nie zawsze dobrze to wychodziło, ale Marek jest już ograny i starał się wychodzić obronną ręką)

Mariusz Stępiński – 4 (ciężko mu się grało mając co chwila Dancha na plecach, jednak gra tyłem do bramki to w Ruchu jeden z najważniejszych elementów i Mariusz musiałby poćwiczyć nieco gry z obrońcą na plecach)

Rezerwowi:

Tomasz Podgórski, Artur Lenartowski, Adam Setla – niesklasyfikowani. Grali zbyt krótko.

Ocena sędziego:

Tomasz Musiał poprowadził mecz bardzo dobrze. Jego koledzy czasami popełniali błędy, jednak sędzia główny bardzo dobrze wyłapywał pomyłki i naprawiał ich błędy. Może kibice parę razy mieli pretensje o faule na naszych piłkarzach, jednak ostatecznie to były derby i takie pojedynki wymagają agresywnej gry. Na pewno mecz dla sędziego na duży plus.

Piłkarze meczu wybrany został Paweł Oleksy – jak w opisie, zrobił bardzo dobrą robotę w obronie i w kluczowym momencie pojawił się tam gdzie piłka. Zdobył pierwszego gola w barwach Ruchu i liczymy na kolejne.

Skala oceniania:
1 – beznadziejna postawa
2 – przyczynił się do słabego wyniku drużyny
3 – coś walczył ale mało
4 – dosyć dobra postawa, może być nieco lepiej
5 – prawie ideał, zaliczał zdecydowaną większość lepszych interwencji, podań niż tych gorszych
6 – gwiazda meczu, nie ma praktycznie zarzutów co do postawy piłkarza


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.