Oceny redakcji za mecz z Koroną Kielce (1-2)

rchkor21

Co mecz postaram się ocenić piłkarzy „Niebieskich” za wykonaną pracę. Oceny będą w skali od 1 do 6. Dzisiaj oceny za mecz z Koroną Kielce.

Pierwszy skład:

Matus Putnocky – 4 (chociaż zaliczył wtopę przy straconym golu, to jednak nota wysoka, a to ze względu na resztę jego interwencji. Nie ma co ukrywać, że znowu może kandydować do obrony kolejki, chociażby za interwencję przy strzale Pylypczuka)

Martin Konczkowski – 4 (solidna postawa i widać już, że bez niego nie ma obrony, tylko te rajdy do przodu nieco słabo, ale miejmy nadzieję, że to tylko jednorazowo)

Rafał Grodzicki – 4,5 (może początek meczu nie był zachwycający w jego wykonaniu, jednak z każdą minutą grał coraz lepiej. Przy drugiej bramce zaliczył asystę i to po ładnym prostopadłym podaniu)

Michał Koj – 4 (środek obrony to przede wszystkim walka i wybijanie piłki, a Michałowi nawet to wychodziło. Szkoda drugiej żółtej kartki w sezonie, powoli zaczynamy myśleć, że Helik jest poważnie zagrożony)

Paweł Oleksy – 4 (też bez wielkiego błysku w tym spotkaniu, ale kilka razy próbował centrować i jak dobrze poukłada nogę, to mogą być z tego groźne akcje)

Marek Zieńczuk – 3,5 (bolączka z poprzednich spotkań to te jego dośrodkowania. Albo za nisko, albo za wysoko)

Patryk Lipski – 4,5 (asysta palce lizać, a do tego miał świetną okazję do strzelenia bramki. Czyżby sytuacja go przerosła? Kilka meczy więcej i na pewno postrzela kilka goli)

Łukasz Surma – 3,5 (mało widoczny, chociaż taka rola pomocnika, że zasuwa się tam i spowrotem. Łukasz w tym meczu nie zabłysnął niczym poza bieganiem)

Maciej Urbańczyk – 4 (mały walczak jest w tym klubie potrzebny i widać, że Maciek przejmie rolę po Babiarzu, a do tego jego chęć do gry jest widoczna co rusz)

Rołand Gigołajev – 4 (dobrze rozgrywa piłkę, miał kilka okazji do oddania strzału, jednak często były one zablokowane. Klepka z Zieńczukiem i Lipskim jedna z najlepszych akcji w tym sezonie)

Eduards Visnakovs – 5 (drugi mecz z bramką i wierzymy, że nie ostatni. Petarda nie do wybronienia. Widać, że mu na prawdę zależy na regularnej grze i regularnym strzelaniu)

Rezerwowi:

Mariusz Stępiński – 4,5 (debiut marzenie. 15 minut gry i bramka. Co prawda do końca nie wiadomo czy był spalony czy też nie, ale liczy się to, że strzelił. Na pewno wprowadzi do zespołu dużo dobrej jakości)

Maciej Iwański – 2 (może dwa razy dotknął piłki i to stanowczo za mało jak na zawodnika z takim CV. Chyba jeszcze musi potrenować z zespołem, żeby na dobre się wprowadzić)

Marek Szyndrowski – niesklasyfikowany (grał zbyt krótko)

Ocena sędziego:

Bartosz Frankowski miał nieco roboty ale trzeba przyznać, że kartki dawał słusznie, jedyne zastrzeżenie to do pracy jego pomocników gdyż do końca nie wiadomo, czy przy golu Stępińskiego nie było spalonego.

Piłkarzem meczu zostaje Eduards Visnakovs – po raz drugi z rzędu zdobywa bramkę i znowu po ładnym uderzeniu. Sporo powalczył w tym meczu i wygląda na to, że już kryzys za nim.

Skala oceniania:
1 – beznadziejna postawa
2 – przyczynił się do słabego wyniku drużyny
3 – coś walczył ale mało
4 – dosyć dobra postawa, może być nieco lepiej
5 – prawie ideał, zaliczał zdecydowaną większość lepszych interwencji, podań niż tych gorszych
6 – gwiazda meczu, nie ma praktycznie zarzutów co do postawy piłkarza


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.