Oceny redakcji za mecz z Legią Warszawa (1-4)

rchleg14

Co mecz postaram się ocenić piłkarzy „Niebieskich” za wykonaną pracę. Oceny będą w skali od 1 do 6. Dzisiaj oceny za mecz z Legią Warszawa.

Pierwszy skład:

Matus Putnocky – 4 (przy żadnym z goli nie zawinił, a nawet starał się im zapobiec, jednak fakt „wpuszczenia” 4 goli nie nominuje go na pewno do gracza kolejki)

Paweł Oleksy – 3,5 (rajdy nie takie jak w meczu z Górnikiem, czego można żałować. Źle nie zagrał, ale na tyle słabo wypadł na tle Legii, że ocena niska)

Mateusz Cichocki – 2 (nie da się ukryć, że 3 gole stracone idą na jego konto. Trener Fornalik uznał, że potrzebował takiego meczu, jednak po takim występie powinien nieco bardziej się przyłożyć do kolejnych treningów)

Rafał Grodzicki – 3,5 (może w dwóch sytuacjach mógł lepiej przyasekurować Mateusza i stąd niska ocena, jednak większych zarzutów nie mamy)

Martin Konczkowski – 3,5 (nie mógł za bardzo wspomagać drużyny z przodu zaś z tyłu robotę wykonał nie najgorzej)

Kamil Mazek – 5 (znowu z przodu pokazał się z bardzo dobrej strony i zaliczył asystę. To nadal młody chłopak, jednak zdawało się, że był najbardziej rozgarnięty na boisku)

Łukasz Surma – 4,5 (często przez nas niedoceniany jednak na pewno od niego zaczyna się większość akcji i tak było również w tym meczu)

Patryk Lipski – 3,5 (słabszy występ i widać było, że mało ogrania stanowi o jego możliwościach, oby szło to w dobrym kierunku)

Maciej Urbańczyk – 5 (bardzo dobrze zagrał z Górnikiem i starał się występ powtórzyć z Legią. Klasa drużyny jednak nieco go przyćmija, aczkolwiek w kryzysie drużyny bardzo dobrze wspierał środek obrony, za co duży plus)

Marek Zieńczuk – 3 (znowu słabszy mecz przez co zagrał tylko 45 minut. Szkoda, bo gdyby nadal był na fali to mógłby z Legią coś zwojować)

Mariusz Stępiński – 4,5 (nota podniesiona ze względu na bramkę, ale jeśli chce grać dobrze to musi popracować nad grą z obrońcą „na plecach”. Tyłem do bramki daleko mu do Kuświka)

Rezerwowi:

Tomasz Podgórski – 3,5 (może ze dwa razy miał dogodną sytuację do strzału, ale raz za bardzo się wahał, a za drugim razem wolał podać piłkę. Ostatecznie nieco lepiej zagrał niż Zieńczuk)

Artur Lenartowski – 3 (co prawda zapobiegł w jednej sytuacji straty gola, ale nieco za mało radził sobie z presją. Możliwe, że to tylko chwilowe?)

Michał Szewczyk – niesklasyfikowany (grał zbyt krótko, aczkolwiek miał bardzo dobrą okazję do strzelenia bramki)

Ocena sędziego:

Mariusz Złotek w pewnych momentach gry nie zachwycał refleksem, kilka razy mógł ukarać warszawiaków kartkami za celowe faule których nie widział, jak i w jednej sytuacji mógł ukarać piłkarza Ruchu, jednak też faulu nie odgwizdał. Prestiż meczu mógł go nieco przytłoczyć, jednak do pomocy miał liniowych – nienajlepszych.

Piłkarzami meczu zostają Mazek i Urbańczyk – ten pierwszy wypracował bramkę i okazywał największą wolę walki bez względu na wynik, zaś maciek bardzo dobrze spisywał się jako wsparcie dla obrony.

Skala oceniania:
1 – beznadziejna postawa
2 – przyczynił się do słabego wyniku drużyny
3 – coś walczył ale mało
4 – dosyć dobra postawa, może być nieco lepiej
5 – prawie ideał, zaliczał zdecydowaną większość lepszych interwencji, podań niż tych gorszych
6 – gwiazda meczu, nie ma praktycznie zarzutów co do postawy piłkarza


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.