Oceny redakcji za mecz z Pogonią Szczecin (0-2)

rchpog02

Co mecz postaram się ocenić piłkarzy „Niebieskich” za wykonaną pracę. Oceny będą w skali od 1 do 6. Dzisiaj oceny za mecz z Pogonią Szczecin.

Pierwszy skład:

Matus Putnocky – 4 (po raz kolejny nie najgorszy występ Matusa i widać z meczu na mecz, że i gra na przedpolu ulega poprawie)

Marek Szyndrowski – 3 (niesłuszna moim zdaniem czerwona kartka jednak to nie ona wpłynęła na ocenę. Grał na skrzydle, a więcej go było widać na stoperze i tylko szkoda, że przy stracie bramek go nie było na środku obrony)

Mateusz Cichocki – 2 (z meczu na mecz gra coraz słabiej. Znowu zawinił przy pierwszej bramce niezależnie od spalonego, mógł wybić piłkę na wślizgu)

Rafał Grodzicki – 2 (na kogo liczyć jak nie na kapitana? W tym meczu jednak „Grodek” mimo dobrych zagrań do przodu i woli walki zagrał słabo, a do tego dał się wykartkować na mecz z Lechem)

Martin Konczkowski – 4 (wspomagał i środek obrony i pomocników, był na pewno wyróżniającą się osobą z całej obrony w tym meczu)

Marek Zieńczuk – 3 (zagrał cały mecz, ale nie pokazał w nim nic wielkiego. Nie było widać jakości w grze z przodu, zaś z tyłu zero pomocy)

Maciej Urbańczyk – 3 (strzały na duży plus, bo są próby, jednak przy drugim golu zachował się jak junior i na pewno gol obciąża jego konto)

Patryk Lipski – 2,5 (jeden strzał to stanowczo za mało. Pokazywał już Patryk, że grać potrafi, jednak ostatnio zablokował się i na pewno brakuje mu jakości z poprzednich spotkań)

Łukasz Surma – 3,5 (po czerwonej kartce dla Grodzickiego bardzo dobrze wypełniał lukę na środku obrony)

Kamil Mazek – 2,5 (jedno ze słabszych spotkań młodego pomocnika. Bardzo dobrze wyłączony z gry przez Matrasa, nie miał miejsca do rozpędzenia się i to zaważyło na słabym występie)

Mariusz Stępiński – 2 (ciągle przewija się jego słaba gra tyłem do bramki. Widać, że gdyby miał z przodu jeszcze jednego napastnika to miałby więcej z gry, jednak póki co musi radzić sobie sam i w tym meczu sobie nie poradził)

Rezerwowi:

Maciej Iwański – 2 (miał 45 minut i może w tym czasie ze trzy razy był przy piłce. Bardzo słaba zmiana bo moim zdaniem lepiej zagrał Urbańczyk)

Rołand Gigołajev – 2,5 (wchodził na boisko z nadzieją na poprawienie gry z przodu, jednak szybko czas zweryfikował, że będzie raczej wspierał obronę. Słabsza postawa w tym meczu może bezpośrednio wynikała właśnie z braku Grodzickiego)

Michał Szewczyk – niesklasyfikowany (grał zbyt krótko)

Ocena sędziego:

Sebastian Krasny na pewno nie radził sobie z tym spotkaniem. Najpierw nie odgwizdał spalonego przy bramce Akahoshiego na 0-1, a potem czerwona kartka dla Szyndrowskiego, na pewno na wyrost.

Piłkarzem tego spotkania wybrałem Matusa Putnocky`iego bo gdyby nie on, to Ruch mógł przegrać znacznie wyżej. Po raz kolejny bramkarz zagrał najlepiej w całym zespole i to powinno nieco bardziej zmotywować resztę zespołu do lepszej gry.

Skala oceniania:
1 – beznadziejna postawa
2 – przyczynił się do słabego wyniku drużyny
3 – coś walczył ale mało
4 – dosyć dobra postawa, może być nieco lepiej
5 – prawie ideał, zaliczał zdecydowaną większość lepszych interwencji, podań niż tych gorszych
6 – gwiazda meczu, nie ma praktycznie zarzutów co do postawy piłkarza


źródło: własne