Oceny redakcji za mecz z Termalicą (4-1)

rchtbb

Co mecz postaram się ocenić piłkarzy „Niebieskich” za wykonaną pracę. Oceny będą w skali od 1 do 6. Dzisiaj oceny za mecz z Termalicą Nieciecza.

Pierwszy skład:

Matus Putnocky – 4,5 (na pewno parada po strzale Plizgi będzie kandydować do obrony kolejki, a do tego kilka razy pokazał się z dobrej strony wykonując drybling)

Marek Szyndrowski – 4 (mimo wieku widać, że kondycję jeszcze ma. Bardzo dobrze radził sobie z atakami rywala i był nie do przejścia)

Mateusz Cichocki – 4 (kolejna zmiana na duży plus. Widać, że konkurencja na środku obrony nabiera rumieńców)

Rafał Grodzicki – 4 (jak zwykle po złym meczu przychodzi zdecydowana poprawa. Wierzymy, że nie jednorazowo)

Martin Konczkowski – 4,5 (mistrzostwo w rozegraniu piłki czy to z Lipskim czy to z Mazkiem. Chłopak ma wrodzony talent i oby też na dłużej)

Kamil Mazek – 5 (pierwszą bramkę wypracował sam i za to wielkie brawa, zaś cała druga połowa to popis gry! Rozgrywał bardzo mądrze, bez pośpiechu, zaś kiedy trzeba to zagrywał i na ogół dokładnie)

Łukasz Surma – 4,5 (nie było na niego mocy. W środku pola odharował za dwóch i na pewno ocena nie na wyrost)

Patryk Lipski – 5,5 (nota wyższa o pół oceny za fenomenalne trafienie. Bramka, że palce lizać, cały mecz pomocny i widać, że w Chorzowie zapominamy kto to Starzyński)

Maciej Iwański – 3,5 (najsłabsze ogniwo w tym meczu, aczkolwiek taki człowiek też jest w drużynie potrzebny. Mam nadzieję, że jak się rozegra to będzie lepiej)

Marek Zieńczuk – 4 (próby uderzeń zdecydowanie coraz lepsze, najbardziej zapadła w pamięci próba uderzenia prawą nogą, po której wywalczyliśmy róg)

Eduards Visnakovs – 4,5 (wolej ma nieprzeciętny, zaś gdyby nie problemy żołądkowe pewnie widzielibyśmy jeszcze więcej dobrej gry w drugiej połowie)

Rezerwowi:

Mariusz Stępiński – 5,5 (akcja z Surmą z ostatniej minuty meczu niczym FC Barcelona! Widać, że na tego chłopaka zwrócą się niebawem oczy całej piłkarskiej Polski i trzeba jak najszybciej zaklepywać kontrakty)

Rołand Gigołajev – 3,5 (zagrał krótko ale w tym czasie zdołał strzelić gola i wyłapać czerwoną kartkę. Moim zdaniem niesłusznie. Niestety w niedzielę złapany na jeździe po pijaku…oby to jednorazowy wyskok)

Artur Lenartowski – 4 (kilka chwil i bramka po znakomitej „klepce” daje mu za ten mecz dosyć wysoką notę. Na pewno zasłużenie, bo jednak trzeba umieć się ustawić)

Ocena sędziego:

Paweł Raczkowski poprowadził mecz bardzo dobrze, chociaż na pewno żal za tą czerwoną kartkę dla Gigołajeva. Co do reszty nie ma poważnych zastrzeżeń.

Piłkarz meczu? Putnocky – za paradę kolejki. Surma – Stępiński – za tą ostatnią akcję meczu. Mazek i Lipski za asystę i fantastyczną bramkę.

Skala oceniania:
1 – beznadziejna postawa
2 – przyczynił się do słabego wyniku drużyny
3 – coś walczył ale mało
4 – dosyć dobra postawa, może być nieco lepiej
5 – prawie ideał, zaliczał zdecydowaną większość lepszych interwencji, podań niż tych gorszych
6 – gwiazda meczu, nie ma praktycznie zarzutów co do postawy piłkarza


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.