Oceny redaktora za mecz Ruch-Legia (0:0)

Co mecz postaram się ocenić piłkarzy „Niebieskich” za wykonaną pracę. Oceny będą w skali od 1 do 6. Dzisiaj oceny za mecz z Legią Warszawa.

Pierwszy skład:

Matus Putnocky – 6 (trzeci obroniony karny w tej rundzie, całe spotkanie pewne interwencje i obroną dyrygował znakomicie. Jeśli tak dalej pójdzie to zostanie bramkarzem sezonu)

Martin Konczkowski – 4,5 (dobry przegląd pola, w dodatku z prawej strony Legia mało co atakowała, a jak już się jej to zdarzało to Martin robił wszystko, by jak najszybciej „skasować” akcję)

Michał Helik – 5,5 (świetnie dogaduje się z „Grodkiem”, kilka razy bardzo dobrze blokował strzały gości i Ruch w dużej mierze zawdzięcza mu ten remis)

Rafał Grodzicki – 5 (widać, że ten słaby początek rundy ma już za sobą. Razem z Michałem panował w środku obrony i widać, że będzie poważnym konkurentem dla Maliny)

Paweł Oleksy – 5 (nie można się do niczego przyczepić. Dużo walczył i z tej walki też sporo wynikało. Kilka razy groźnie dośrodkowywał i przy odrobinie szczęścia zaliczyłby asystę)

Rołand Gigołajev – 4,5 (znalazł sposób na agresywnie grających piłkarzy z Warszawy, co do rzutu karnego to nawet jeśli sędzia już miałby odgwizdywać faul, to na pewno przed polem karnym)

Bartłomiej Babiarz – 5 (jak zawsze ten filigranowy pomocnik zagrał bardzo agresywnie, jednak w tym meczu tego od niego się spodziewano. Popisał się również dobrym strzałem z dystansu i na prawdę niewiele brakowało by zdobył gola)

Filip Starzyński – 4,5 (rozcięty łuk brwiowy mówi sam za siebie…ten mecz był z gatunku tych, w których „Figo” gra bardzo dobrze. Może zabrakło nieco zgrania z Kuświkiem i byłby gol, ale i tak zagrał na bardzo przyzwoitym poziomie)

Łukasz Surma -4 (środek pola opanowany, jednak nieco za mało gry do przodu. Dużo walki zwłaszcza z Guilherme. Brakowało jedynie jakiegoś szybkiego podania do otwarcia drogi do bramki Kuciaka)

Eduards Visnakovs – 5 (czyżby prawa pomoc to miejsce dla Visni? Chyba tak, bo z przebiegu meczu z Legią wszystko wskazuje na to, że Visna bardzo dobrze się czuje na tej pozycji. Z przodu kilka sytuacji, z tyłu z pełnym zaangażowaniem. Tak trzymać!)

Grzegorz Kuświk – 4,5 (mimo ostrej gry obrońców Legii, Grzegorz potrafił się przeciskać i wygrywać piłkę. Jednak nie miał takiej czystej, klarownej sytuacji, żeby oddać strzał. Więcej rozgrywał piłkę, co w dzisiejszych czasach jest już cechą pożądaną u napastników)

 

Rezerwowi:

Marek Zieńczuk – 4 (może nota nieco na wyrost, jednak jego zadaniem było wprowadzenie nieco zamętu na lewej stronie i to wykonał z nawiązką [otrzymał żółtą kartkę – niesłusznie] także zasłużona „czwórka”)

Jakub Kowalski – 4,5 (14 minut wystarczyło, by kilkakrotnie zagrozić obronie Legii. Dobre rajdy po prawej stronie, niezły drybling, tylko brakuje ostatniego podania)

Michał Efir – 0 (niesklasyfikowany)

 

Piłkarzem meczu nie mógł zostać nikt inny jak Matus Putnocky. Bramkarz „Niebieskich” jest w bardzo dobrej dyspozycji i z pewnością jego obrona znowu będzie kandydatem do obrony kolejki. Działacze Ruchu Chorzów muszą już się zastanawiać nad nowym kontraktem dla Matusa, bo w tym chłopaku widać ogromny potencjał, a w bramce chorzowian właśnie taki człowiek jest potrzebny.

 

 

Skala oceniania:
1 – beznadziejna postawa
2 – przyczynił się do słabego wyniku drużyny
3 – coś walczył ale mało
4 – dosyć dobra postawa, może być nieco lepiej
5 – prawie ideał, zaliczał zdecydowaną większość lepszych interwencji, podań niż tych gorszych
6 – gwiazda meczu, nie ma praktycznie zarzutów co do postawy piłkarza


źródło: własne

 

One thought on “Oceny redaktora za mecz Ruch-Legia (0:0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.