Oceny redaktora za mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała (0:2)

Co mecz postaram się ocenić piłkarzy „Niebieskich” za wykonaną pracę. Oceny będą w skali od 1 do 6. Dzisiaj oceny za mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

bbrch

Pierwszy skład:

Matus Putnocky – 4 (dzisiaj bez wybitnej interwencji, głównie za sprawą obrońców, chociaż jak już wychodził do piłki, to można było się nieco bać. Koniec końców po raz siudmy zachował czyste konto w tym sezonie)

Martin Konczkowski – 4 (w sumie grał dobrze. Nie najlepiej ale nie grał najgorzej. Jeśli jednak chodzi o całokształt obrony to najważniejsze, że z tyłu mamy zero)

Rafał Grodzicki – 5,5 (na środku obrony – król. W ataku – król. Nie można dzisiaj nic mu zarzucić. Gol strzelony głową – wszyscy się dziwią, że siatki nie rozerwał. W obronie widać było, że dzisiaj nie ma lepszego od Niego)

Michał Helik – 4 (miewał lepsze występy, ale ten też niczego sobie. Widać, że jest przyszłością i to nie tylko Ruchu, ale być może już niebawem i kadry Polski)

Marek Szyndrowski – 4,5 (rajdy coraz lepsze. Mimo wieku, nie można powiedzieć, że już nie wydala. Bardzo solidny występ i kilka razy na prawdę zaskoczył. Gdyby chociaż raz oddał strzał, być może trafiłby do bramki)

Marek Zieńczuk – 6 (dwie asysty, dobre próby strzałów. Dzisiaj chyba najlepszy na bosiku. Nota perfekcyjna, bo z meczu na mecz gra coraz lepiej i chyba forma Zienia wraca na dobre)

Łukasz Surma – 4,5 (wrócił Kuświk i od razu Łukasz ustawia się więcej w defensywie. Efekty? Kilka razy bardzo dobrze odbierał piłkę rywalom na własnym polu karnym, a do tego świetnie dzisiaj dyrygował grą Niebieskich)

Filip Starzyński – 4 (dzisiaj nieco słabiej niż w meczu z Piastem. Podkreślam słowo NIECO, ponieważ ponownie stworzył sobie kilka sytuacji, ale strzałów jak na lekarstwo. Widać ewidentnie, że z Kuśwą dobrze mu sie gra i oboje nawzajem siebie szukają)

Bartłomiej Babiarz – 4 (nota nieco poszła w dół za tą nie wykorzystaną niemalże 200% okazję. Dostał najlepszą piłkę jaką mógł dostać i…trafił w Zajaca. Gdyby to strzelił, pewnie nota zakręciłaby się koło szótski. Mimo wszystko jak zwykle solidny filar pomocy)

Rołand Gigołajev – 5,5 (bramka, że palce lizać. Strzela mało, ale jak już trafia to można tylko bić brawo. Jednak gdyby trafił drugą to dostałby szóstkę, a miał ku temu kilka okazji. Bardzo dobry występ Rosjanina)

Grzegorz Kuświk – 4,5 (do pełni szczęścia zabrakło bramki. Dzisiaj jednak nie miał do tego zbyt wielu okazji. Dwa razy mógł asystować, ale raz nie trafił Babiarz, a za drugim razem nie strzelił Figo. Dobry występ Kuśwy. Widać, że zespół go potrzebuje)

 

 

Rezerwowi:

Michał Efir – 3 (gol z Piastem nie wystarczył, żeby zaklepać sobie miejsce w pierwszym składzie, zaś dzisiaj zespół spisywał się na tyle dobrze, że jego wejście na bosiko praktycznie nie było potrzebne)

Eduards Visnakovs – 2 (może ze dwa razy był w akcji, z czego raz źle podawał w pole karne, a za drugim razem faulował. Być może otrzymał zbyt mało czasu na wykazanie się)

Jakub Kowalski – nie sklasyfikowany (grał zbyt krótko)

 

 

Ocena sędziego:

Marcin Borski to arbiter klasy europejskiej. Jak widać i w naszym kraju bardzo dobrze sobie radzi. Dzisiaj zdecydowanie jeden z najlepszych jego meczy. Nie miał co prawda jakiejś bardzo dużej roboty, jednak pokazał, że pozwoli pograć…ale do granic. Kilka razy gwizdał, ale w słusznych sprawach.

 

 

Piłkarzem meczu zostaje Marek Zieńczuk – już w meczu z Piastem zagrał bardzo dobre zawody, a dzisiaj udowodnił, że jeszcze w piłkę grać potrafi na wysokich obrotach. Dwie asysty są zwieńczeniem dobrej postawy w dniu dzisiejszym i liczymy, że takich podań zobaczymy jeszcze więcej.

 

 

 

Skala oceniania:
1 – beznadziejna postawa
2 – przyczynił się do słabego wyniku drużyny
3 – coś walczył ale mało
4 – dosyć dobra postawa, może być nieco lepiej
5 – prawie ideał, zaliczał zdecydowaną większość lepszych interwencji, podań niż tych gorszych
6 – gwiazda meczu, nie ma praktycznie zarzutów co do postawy piłkarza


źródło: własne

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.