Oceny redaktora za mecz

Co mecz postaram się ocenić piłkarzy „Niebieskich” za wykonaną pracę. Oceny będą w skali od 1 do 6. Dzisiaj oceny za mecz z Zawiszą Bydgoszcz.

Pierwszy skład:

Matus Putnocky – 2 (zdecydowanie przyczynił się do porażki. Zaliczył dwie dobre obrony, za to jedną nie popisał się i dał strzelić bramkę na 0-2. Miejmy nadzieję, że to jednorazowy błąd)

Martin Konczkowski – 5 (strzelił bramkę po dobrej reakcji, a pamiętać należy, że jest obrońcą. Mógł jeszcze strzelić drugą bramkę ale piłka „zeszła” mu z nogi. Zdecydowanie najlepszy piłkarz Ruchu na bosiku)

Michał Helik – 3,5 (zaprezentował się nieco gorzej niż w Bełchatowie, a gol na 0-1 w jakimś stopniu można zaliczyć jako jego błąd, jednak po przerwie miał znakomitą szansę na gola. Przerwa na reprezentację powinna jednak dobrze na niego wpłynąć)

Marcin Malinowski – 4,5 (w drugiej połowie ciężko było określić, na jakiej pozycji gra. Był dosłownie wszędzie, pokazywał co chwila, że zależy mu na punktach najbardziej ze wszystkich)

Paweł Oleksy – 3 (w zasadzie to niczym się nie wyróżnił w tym meczu. Nie zagrał źle, jednak powinien zagrać lepiej)

Rołand Gigołajev – 3 (przeciętny występ Rosjanina. Zdecydowanie za mało bywał w ofensywie, za to skupiał się głównie na obronie)

Bartłomiej Babiarz – 3,5 (piłkarz z mocnym charakterem, jednak z Zawiszą mało go było widać. Doznał urazu i musiał zejść z boiska już po 45 minutach gry)

Filip Starzyński – 4 (jego rzuty wolne wymagają jeszcze pracy, jednak znacząco przyczynił się do strzelenia bramki kontaktowej, gdyż to on zasłaniał obrońcę Zawiszy, kiedy piłka przechodziła do Koncziego)

Łukasz Surma – 3 (cięzko opisać Łukasza z tego meczu, bo bardzo mało grał piłką. Jednak kilka razy dobrze interweniował i to na pewno na plus)

Jakub Kowalski – 3,5 (Kuba powoli wraca na dobre tory. Kondycyjnie również wygląda znacznie lepiej. Jego rajdy na ogół kończyły się stałymi fragmentami dla „Niebieskich”)

Grzegorz Kuświk – 4 (chociaż napastnik powinien strzelać gole i za to być rozliczany to ostatecznie postanowiłem dać 4 za to, że jako jedyny dobrze zgrywał piłkę w pole karne rywali. Grał pewnie i za to otrzymuje wysoką notę)

Rezerwowi:

Eduards Visnakovs – 3 (dostał szansę po tym, jak strzelił bramkę w Bełchatowie i tym razem miał zdecydowanie więcej czasu, jednak ostatecznie w tym meczu zabrakło mu tego dokładnego podania)

Michał Efir – 4 (najbardziej Michał będzie wpominał strzał z 94 minuty, kiedy to Sandomierski popisał się fantastyczną paradą. Dał dobrą zmianę, jednak tak jak w przypadku Eduardsa, zabrakło ostatniego podania)

Marek Zieńczuk – 3,5 (Marek, odkąd wypadł z podstawowego składu, nie gra już tak dobrze jak na ten przykład w zeszłym sezonie. Jeśli się odblokuje i zacznie masowo wykonywać dobre podania to ocena pójdzie w górę)

Gwiazdą meczu zostaje Martin Konczkowski – strzelił swojego pierwszego gola w karierze, do tego grał bardzo pewnie w obronie i w ataku. Jak dla mnie nie było lepszego piłkarza w drużynie Ruchu na boisku. Teraz będzie odpoczywał i liczę, że po przerwie na reprezentację będzie grał równie dobrze jak do tej pory.