Odejścia i rezygnacje – ostatnie wieści z Cichej 6

Ostatni tydzień to kolejne przykre dla Niebieskich wydarzenia, poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.

Kontrakt rozwiązał Kamil Lech – bramkarz obecnie pozostaje bez klubu.

Łukasz Moneta jest bliski powrotu do Legii Warszawa. Legia przy sprzedaży zawarła klauzulę pierwokupu z której zamierza skorzystać. W grę wchodzi około 100 tysięcy euro.

Mateusz Cichocki podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec – czyli rywalem Niebieskich w 1 Lidze.

GKS Tychy podpisał kontrakt z byłym piłkarzem Ruchu – Piotrem Ćwielongiem który ostatnio reprezentował barwy III-ligowego Magdeburga.

Do klubu wrócili Łukasz Siedlik i Jakub Żmuda.

Do Chorzowa przyjechało na testy 6 obcokrajowców. Na obecną chwilę ich nazwiska nie są znane.

Prees Paterman poinformował, że złożył odwołanie w sprawie kary ujemnych 5ciu punktów.

Dzisiaj oficjalna strona Ruchu Chorzów poinformowała o fakcie wypowiedzenia pożyczki przez Miasto Chorzów. poniżej treść artykułu:

„W poniedziałek 26 czerwca, w godzinach popołudniowych do Spółki wpłynęły pisma Prezydenta Miasta Chorzowa i Centrum Przedsiębiorczości Chorzów sp. z o.o. wypowiadające Ruchowi, bez zachowania terminu wypowiedzenia, umowy pożyczek zawartych 9 i 12 maja 2016 roku. Nadawcy zażądali spłaty, w ciągu 14 dniu, odpowiednio 3.217.244,33 zł oraz 12.081.517,81 zł wraz z odsetkami. Jako główny powód decyzji Prezydent Chorzowa i prezes CP podają wypłatę piłkarzom premii za sezon 2015/2016.

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że o konieczności wypłaty premii miasto było na bieżąco informowane, a Spółka, zgodnie z obowiązującą umową między stronami, wystąpiła do miasta pisemnie z prośbą o wyrażenie zgody na tę wypłatę. Do dnia dzisiejszego miasto nie odpowiedziało na to pismo.

Dodatkowo, przedstawiciel miasta w Radzie Nadzorczej, Pan Rafał Byrczek sprawujący w jego imieniu kontrolę nad finansami Spółki, brał udział, wraz z Prezesem Januszem Patermanem, w posiedzeniach Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, podczas których komisja nie zostawiła żadnych wątpliwości co do konieczności wypłaty premii zapowiadając, że bez spełnienia tego warunku Ruch Chorzów zostanie zdegradowany do najniższej klasy rozgrywkowej.

W tej sytuacji, mając na uwagę dobro naszego Klubu, tak zasłużonego dla polskiej piłki, prezes i wiceprezes Zarządu podjęli decyzję o zapłaceniu z własnych środków m.in. tej premii. Pieniądze na wypłatę premii nie pochodziły z kasy Klubu, a tym bardziej z kasy miasta, które do tej pory z deklarowanych 3 mln zł nie przekazało Ruchowi ani złotówki.

Biorąc pod uwagę powagę sytuacji liczymy na zweryfikowanie przez miasto swojego stanowiska odnośnie wypowiedzenia umów i szybkie porozumienie w tej kwestii”.

Z OSTATNIEJ CHWILI!

Komisja postanowiła oddalić odwołanie Ruchu Chorzów w sprawie kary ujemnych punktów:
„Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN 29 czerwca 2017 roku rozpatrzyła wniesione odwołania Klubów Gwardia Koszalin, Lechia Gdańsk i Ruch Chorzów od decyzji Komisji Licencyjnej ds. Licencji Klubowych PZPN. Po przeanalizowaniu odwołań Klubów, Komisja postanowiła:

Nie uwzględnić odwołania klubu Ruch Chorzów i utrzymać w mocy decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych o nałożeniu na klub sankcji regulaminowej w postaci odjęcia 5 punktów w sezonie rozgrywkowym 2017/18″.


własne / ruchchorzow.com.pl / niebiescy.pl / pzpn

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.