Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Ruchu Chorzów „Niebiescy”

Poniżej prezentujemy całe, tak jak zostało napisane oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Ruchu Chorzów „Niebiescy”.

Wiemy, jak wyglądają pierwszoligowe realia i starania o powrót do Ekstraklasy. Lata 2003 – 2007 były niezwykle trudne. Po awansie szybko przekonaliśmy się, ile na polu organizacyjnym zostało nam do nadrobienia. Teraz stanęliśmy przed groźbą relegowania do IV ligi. Takie degradacje są niezwykle bolesne i bez silnego wsparcia finansowego, trudno o szybki powrót. Mimo że na szali kładliśmy nasz stadion, to pamiętajmy, że on jeszcze musi powstać. Niedotrzymanie z kolei słowa przez radnych i prezydenta, a ile razy było ono już łamane i zmieniane, mogłoby oznaczać zakończenie pięknej historii naszego klubu.Podczas wtorkowego spotkania, we wspólnym gronie, zgodziliśmy się na:

wsparcie finansowe udzielone przez miasto zapewniające uzyskanie licencji na przyszły sezon
odroczenie budowy nowego stadionu przy Cichej
doprowadzenie fazy projektowej do samego końca, tak aby w każdym momencie można było rozpocząć budowę
nieprowadzenie zorganizowanych działań protestacyjnych wobec wstrzymania budowy

Zdajemy sobie sprawę, że na zaistniałą sytuację składa się bardzo wiele czynników. Winnego upatrujemy jednak w osobie Prezesa klubu Dariusza Smagorowicza. Postawienie nas pod ścianą traktujemy jako zagranie faul, jako cios poniżej pasa. Brak dialogu z miastem, ignorowanie dążeń i pragnień większości kibiców oraz zawieranie dziwnych umów doprowadziło klub na skraj bankructwa.

Do Prezesa Klubu Dariusza Smagorowicza
Odtąd obligujemy Pana do pełnej konsultacji działań finansowych oraz warunków umowy dotyczącej gry na Stadionie Śląskim z przedstawicielami miasta oraz naszego Stowarzyszenia, gdy tylko wystosowana zostanie taka prośba. Na próby zatajania informacji oraz stosowanie dziwnych praktyk zażądamy natychmiastowej dymisji i oddania klubu w ręce miasta.

Nalegamy na zakończenie współpracy z firmą EGB Investments oraz funduszem 21 Concordia. Chcemy, aby osoby reprezentujące te spółki zostały usunięte z Rady Nadzorczej klubu i nie miały odtąd żadnego wpływu na jego funkcjonowanie.

Nie odstąpimy od naszych dążeń i jak tylko nadarzy się okazja, to powrócimy do koncepcji powstania stadionu przy Cichej. W prawidłowy i harmonijny rozwój klubu wpisany jest typowo piłkarski obiekt, odpowiadający realnemu wypełnieniu trybun. Zostaliśmy przez Pana przymuszeni do wsparcia idei gry na Stadionie Śląskim. Nie będziemy utrudniać działań na tym polu, jednocześnie upatrując w tym pomyśle bardzo dużo zagrożeń. Po dwóch pełnych sezonach dokonamy weryfikacji, zakładając, że w lipcu 2017 roku rozegramy na Stadionie Śląskim pierwsze spotkanie. Oczekujemy ponadto od Pana pisemnych przeprosin całej Niebieskiej społeczności oraz potwierdzenia zaakceptowania powyższych warunków.

Drodzy Kibice
Wasze emocje i wzburzenie są zrozumiałe. Apelujemy jednak o pełne zrozumienie i jedność. Bez względu na miejsce i okoliczności nie opuścimy naszego Klubu. Naszą mocną stroną zawsze była liczebność. Chcemy być jeszcze liczniejsi i silniejsi, bo tylko w ten sposób możemy osiągnąć zakładane cele. Mimo wielu przeciwności i komplikacji pamiętajmy, że jesteśmy fanami wyjątkowego Klubu. W naszych żyłach płynie mistrzowska krew, tworzymy Niebieską Rodzinę, jesteśmy wizytówką Górnego Śląska, a miejscem Ruchu jest tylko i wyłącznie Ekstraklasa!

KIBICE RUCHU CHORZÓW
Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów „Niebiescy”
Psycho Fans
Ultras Niebiescy
Fan Cluby Ruchu Chorzów
Niebiescy.pl
Stadion dla Ruchu
Życie na Niebiesko


źródło: Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów „Niebiescy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.